Domov Šport V Košiciach sa poďakovali Bartošovi za 11 sezón

V Košiciach sa poďakovali Bartošovi za 11 sezón

0
0

Pred 31. kolom hokejovej Tipsport ligy medzi Košicami a B. Bystricou (2:4) domáci klub pripravil slávnosť, počas ktorej sa pred vypredaným hľadiskom Steel arény poďakoval svojmu bývalému útočníkovi Petrovi Bartošovi. Ten v košických farbách odohral dovedna 11 extraligových sezón.

Štyridsaťštyriročný martinský rodák, ktorý sa v máji 2000 podieľal na striebre slovenskej hokejovej reprezentácie na MS v Petrohrade, získal s Košičanmi päť majstrovských titulov.

Počas slávnosti mal Bartoš možnosť sledovať video s prierezom jeho pôsobenia v HC Košice. „Mal som aj zimomriavky, ale to k tomu patrí. Nevedel som si predstaviť, čo prežívajú hráči v takých chvíľach, ale už som to zažil a tie pocity sa len ťažko opisujú.

Vynorili sa mi všetky krásne spomienky a sezóny, ktoré som tu prežil. Spomínal som nielen na tie pekné, ale aj zlé chvíle. Z oka sa mi drala aj slzička. Ďakujem HC Košice, že mi pripravili peknú rozlúčku,“ povedal Bartoš pre východoslovenský denník Korzár.

Peter Bartoš odohral za HC Košice dovedna 749 ligových duelov s bilanciou 222 gólov a 322 asistencií. V ére samostatnosti absolvoval viac duelov v košických farbách len iný domáci „srdciar“ Richard Jenčík.

„Každá sezóna, ktorú som v Košiciach zažil, bola pekná. Z tých, ktoré nám nevyšli, som sa poučil. Každá z jedenástich sezón bola perfektná,“ doplnil Bartoš.

jur, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Bayern, Real aj Barcelona. Víkend sa niesol v znamení sklamaných favoritov

Zatiaľ čo anglický Liverpool či taliansky Juventus naďalej kraľujú domácim súťažiam a cez …