Domov Slovensko V. Mečiar: Amnestie sú stále platné, bude ešte zábava

V. Mečiar: Amnestie sú stále platné, bude ešte zábava

0
0

Amnestie neboli zrušené, sú stále platné, vyhlásil bývalý predseda vlády Vladimír Mečiar. Ústavný súd (ÚS) SR, ktorý potvrdil zrušenie Mečiarových amnestií, sa podľa neho mýli, rozhodnutie parlamentu o zrušení amnestií ide totiž nad rámec ústavy.

Len pred pár týždňami ÚS SR odobril rozhodnutie Národnej rady SR o zrušení takzvaných Mečiarových amnestií.

Verejný tlak tak vyhral nad nevôľou niektorých politikov, avšak bývalý predseda vlády, ktorý amnestie udelil v čase, keď zastupoval prezidenta Michala Kováča, má na udalosti posledných týždňov svoj názor.

Vyjadril ho v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy: „Ľutujem sudcov ÚS SR, že spreneverili svoje princípy,“ povedal Mečiar a dodal, že odmieta aj pomenovanie Mečiarove amnestie. „Boli to amnestie vlády, ktoré som podpísal a stojím si za nimi”.

Na margo tlaku na zrušenie Mečiarových amnestií politikmi uviedol, že štvorica Kiska, Fico, Danko a Bugár spustila “božie mlyny a tie si ich nájdu“. „Zakvitla blbosť v tomto prípade vo všetkých troch inštitúciách. Bude ešte zábava,” dodal Mečiar.

Urobili sme dobre

Zároveň dodal, že necíti v súvislosti s amnestiami žiadnu zodpovednosť. „Urobili sme pre ľudí dobre. Urobili sme to v záujme demokratických princípov”.

Pripomenul, že v čase amnestovaných skutkov vrcholil predvolebný boj, ktorý pozorovali aj zo zahraničia. Expremiér upozornil na to, že všetky kroky jeho vlády boli v súlade so zákonom.

„Chcete aby sa ukázala pravda zrušením amnestií?“ spýtal sa s tým, že tento prípad bol odložený k ľadu, lebo vtedy sa podľa neho ukazovali iné súvislosti. Podľa neho dnes médiá podsúvajú občanom nepravdivé informácie. Je teda otázne, či sa niekedy dozvieme tie pravdivé.

Aktuálne však platí, že ÚS SR odobril rozhodnutie parlamentu, ktorý zrušil predmetné amnestie a uzniesol sa, že všetky skutky týkajúce sa týchto amnestií nebudú považované za premlčané, čo dáva priestor na vyšetrenie zavlečenia Michala Kováča ml. do Rakúska, prípadne aj, podľa mnohých, súvisiacu kauzu, vraždu Roberta Remiáša.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 07/2020: Parlamentný cirkus tesne pred voľbami

Kiež by už bolo po voľbách… povie si určite každý súdny človek pri pohľade na to, čo…