Domov Šport V pohárovej Európe ostala už len Dunajská Streda

V pohárovej Európe ostala už len Dunajská Streda

0
0

Slovenský futbal bude mať aspoň jedného zástupcu v 3. predkole Európskej ligy. Po blamáži majstrovského Slovana Bratislava vo fínskom Kuopiu (prehral po penaltovej lotérii 1:2) Dunajská Streda v domácej gólovej prestrelke vyradila z európskeho pohára číslo 2 český Jablonec výsledkom 5:3 po predĺžení.

Štvrtkový súboj 2. predkola Európskej ligy v Dunajskej Strede mal všetko okrem divákov na tribúnach (desiatky z nich však podporovali svoje mužstvo za bránami MOL Arény).

Dunajská dvakrát doťahovala

Hostia z Jablonca po dvoch góloch slovenského reprezentant Ivana Schranza v 57. min viedli 2:1 a v 71. min 3:2, ale potom prišiel jeden z kľúčových momentov stretnutia.

V 78. min šiel dolu z trávnika jeden z dvoch Slovákov v základnej zostave Dunajskej Stredy Andrej Fábry a nahradil ho moldavský reprezentant Ion Nicolaescu. A čerstvá posila lídra Fortuna ligy sa ukázala byť ozajstnou posilou. Nicolaescu najprv v 85. min vyrovnal na 3:3 a poslal zápas do predĺženia.

V 96. min potom predviedol pravé majstrovstvo, …