Domov Slovensko V prezidentských voľbách aj šokujúce mená

V prezidentských voľbách aj šokujúce mená

0
0

Po tom, čo prezident Andrej Kiska oznámil, že v marci 2019 sa o mandát hlavy štátu opätovne uchádzať nebude, kandidátov začalo pribúdať ako húb po daždi.

Cesta do prezidentského paláca sa uvoľnila pre nové i staronové tváre, s ktorými akoby sa vrece roztrhlo. Na hlasovacom lístku budeme mať o rok aj kontroverzné mená.

Čaputová, Krajniak, či Mistrík

K tým menej kontroverzným kandidátom patrí podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko a advokátka Zuzana Čaputová. Je označovaná aj ako bojovníčka za spravodlivosť.

Kandidatúru ohlásila s cieľom zbaviť Slovensko neprávosti, ktorú bežný človek vidí a hlavne zažíva. Poslanec a podpredseda hnutia Sme rodina – Boris Kollár Milan Krajniak oznámil kandidatúru 31. mája.

Bývalý člen KDH bol poradcom na ministerstve vnútra pre rómsku kriminalitu, ktorému vtedy šéfoval Daniel Lipšic. Ďalšou tvárou je vedec a spoluzakladateľ politickej strany SaS Róbert Mistrík.

Neskôr zo strany vystúpil a venoval sa podnikateľskému sektoru. Sám povedal, že chce byť občianskym kandidátom. Podporu mu však už vyjadril predseda strany SaS Richard Sulík.

Harabin, Kotleba, Fegyveres a Chmelár

Bývalý minister spravodlivosti z čias prvej vlády Róberta Fica a aktuálne sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin patrí medzi najvýraznejšie tváre, ktoré avizujú kandidatúru na post prezidenta SR.

Predseda politickej strany ĽSNS Marián Kotleba patrí k najmenej dôveryhodným politikom, no aj tak chce kandidovať na prezidenta s tým, že získa podporu 15 poslancov a takisto bude zbierať aj 15 tisíc potrebných hlasov občanov SR.

Marian Kotleba

Kandidatúru šokujúco ohlásil aj Oskar Fegyveres. Ako očitý svedok v prípade únosu Michala Kováča mladšieho svedčil proti SIS, hoci v polovici 90. rokov bol jej príslušníkom.

Dlhé roky sa ukrýval v zahraničí, kde sa dostal s pomocou Róberta Remiáša. Aj ďalší kandidát vyvoláva zmiešané reakcie. Vysokoškolský učiteľ a politológ Eduard Chmelár je známou osobnosťou na sociálnych sieťach.

V minulosti kandidoval za SDĽ – Strana demokratickej ľavice a takisto za Stranu zelených vo voľbách v roku 2016. Tiež sa pokúsil o založenie politickej strany. Kvôli neplatnosti podpisov na petícii neúspešne.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Kúzelník s loptou

Stačí mu futbalová lopta, malinký priestor a kohokoľvek privádza do šialenstva. Tento mlad…