Domov Prominenti V rebríčku najsexi politikov sa nestratilo ani Slovensko

V rebríčku najsexi politikov sa nestratilo ani Slovensko

0
0

Určite sa zhodneme, že toto je jeden z najzaujímavejších rebríčkov, aké vôbec na internete nájdete. Zoradiť politických lídrov podľa ich výzoru môže byť celkom náročná, ale aj vtipná úloha. Nás môže tešiť, že tvorcovia rebríčka najsexi politikov sveta nezabudli ani na Slovensko. Na popredných miestach máme ako jediná krajina dokonca dvojnásobné zastúpenie.

Občania sveta trpia príliš dlho pod tyraniou neatraktívnych vodcov… Dúfame, že umiestnením svetových lídrov podľa vzhľadu zvýšime povedomie voličov o tomto probléme a zahanbíme občanov krajín s neatraktívnymi lídrami.

Presne týmito slovami vysvetľujú tvorcovia rebríčka jeho potrebu. Či už súhlasíte či nie, aj výzor je v politike dôležitý. Ako upozorňujú odborníci, pekní ľudia majú väčšiu šancu získať hlasy voličov, keďže v nich vyvolávajú pozitívnejšie emócie.

A niečo na tom iste bude aj v prípade Slovenska. Veď ak sa dočítate do 12. miesta rebríčka, nájdete v ňom až dvoch slovenských zástupcov.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sa umiestnila na skvelom 9. mieste a patrí jej tiež bronzová medaila v pomyselnom ženskom rebríčku. Podľa tvorcov rebríčka je od nej viac sexi len novozélandská premiérka Ardernová a prezidentka Chorvátska Kitarovičová.

No a na spomínanej 12. priečke sa umiestnil, a to už druhý rok po sebe, predseda slovenskej vlády Peter Pellegrini. V tejto kategórii sme tak jednoznačne predčili našich partnerov z V4-rky.

Ďalším v poradí najbližším vyšehradským politikom je poľský prezident Andrzej Duda, ktorý sa však umiestnil až na 56. mieste. Najsexi maďarským politikom zas je premiér Viktor Orbán na 90. priečke.

Ešte horšie dopadli bratia Česi. Jediným českým politikom v rebríčku je čuduj sa svete prezident Miloš Zeman na 180. priečke. Za vôbec najsexi politika označili tvorcovia rebríčka Pedra Sáncheza.

Španielsky premiér tróni na čele rebríčka odvtedy, čo sa posadil na stoličku predsedu vlády. Na opačnom konci rebríčka taktiež nedošlo k žiadnej zmene. Severokórejský vodca Kim Čong-Un je vraj najmenej sexi politikom sveta.

1. Pedro Sánchez (španielsky premiér)

Španielsky socialista stojí na čele španielskej vlády od júna minulého roka po tom, čo parlament vyslovil nedôveru vláde Mariana Rajoya.

Po turbulentných politických časoch priviedol koncom apríla tohto roka socialistickú stranu k volebnému víťazstvu, prvému od roku 2008.

Na zloženie vlády však ani spoločne s dovtedajším koaličným partnerom Unidas Podemos to nestačilo, a pokiaľ sa Sánchez nedohodne s pravičiarmi a novú vládu nezostaví, tak by mohol o honor najsexi politika sveta prísť.

A napokon informácia pre nežnejšie pohlavie, tento 47-ročný fešák, rodák z Madridu, je bohužiaľ zadaný. Od roku 2006 je ženatý a s manželkou Mariou má dve deti.

2. Justin Trudeau (kanadský premiér)

Justin Trudeau je lídrom liberálov od roku 2013 a priviedol ich k volebnému víťazstvu v roku 2015, po ktorom sa v novembri toho roku stal šéfom kanadskej vlády.

Aj keď v politických kruhoch sa Trudeau pohyboval v podstate celý svoj život, keďže jeho otec Pierre v rokoch 1980 až 1984 taktiež zastával post predsedu vlády, jeho politická kariéra nabrala spád po tom, čo sa objavil na televíznej obrazovke.

V roku 2007 si zahral hlavnú rolu v dokumentárnom filme The great War, popisujúcom kanadskú účasť na prvej svetovej vojne. Podobne ako najsexi politik, aj druhý muž rebríčka je už nejaký ten rôčik nedostupný.

Tento 47-ročný fešák, rodák z Ottawy, je od roku 2005 ženatý a so svojou manželkou Sophie vychováva tri deti.

3. Jigme Khesar Namgyel Wangchuck (bhutánsky kráľ)

Dnes 39-ročný Jigme Khesar Namgyel Wangchuck zasadol na trón Bhutánskeho kráľovstva v roku 2006 po abdikácii svojho otca Jigme Singye Wangchuck.

V jazyku Dzongkha, ktorý je oficiálnym v tejto krajine, znamená slovo Bhután „krajina draka“. Aj preto sa jej králi označujú aj Dračí králi. Okrem príjemného vzhľadu, ktorý vyniesol Jigmemu tretiu pozíciu najsexi politika sveta, sa vyznačuje jeho vláda demokratizačným procesom, čo z neho urobilo obľúbeného panovníka doma i v zahraničí.

Tak, ako prví dvaja politici v tomto rebríčku, aj Dračí kráľ je ženatý. S manželkou Jetsun Pemou má syna menom Jigme Namgyel Wangchuck.

4. Jacinda Ardern (novozélandská premiérka)

Najsexi ženou v rebríčku sexi politikov je šéfka vlády Nového Zélandu. Jacinda Ardenová sa v marci 2017 stala líderkou Strany práce po tom, čo jej predchodca odstúpil pre slabé volebné preferencie.

Zvoliť na čelo strany sexi političku sa strane vyplatilo a hoci v septembrových voľbách roku 2017 skončila druhá, podarilo sa jej zostaviť vládu, síce menšinovú, no s podporou Zelených.

Jacinda je, nielen pre svoj výzor, považovaná za jednu z najsilnejších žien sveta. Nanešťastie pre pánov, Jacinda je zadaná a má so snúbencom dcérku Neve Te Aroha, ktorá sa narodila minulý rok v júni.

Jacinda sa stala druhou premiérkou na svete, ktorá v úrade porodila (prvou bola pakistanská premiérka Benazir Bhutto, ktorá v roku 1990 v úrade priviedla na svet dcérku Bakhtawar).

5. Jovenel Moise (haitský prezident)

Prezident Haiti Jovenel Moise je podľa tvorcov rebríčka piatym najsexi politikom na svete a prvým s afroamerickými koreňmi.

Vďaka viacerým úspešným poľnohospodárskym projektom vytvoril tisícky miest v tomto sektore a krajina začala po niekoľkých desaťročiach opäť vyvážať banány do Nemecka.

To mu vynieslo prezývku „Banánový muž“. Aj tieto podnikateľské úspechy mu pomohli vyhrať prezidentské voľby v roku 2016, a to so ziskom takmer 56% v prvom kole. Hlavou Haiti sa stal v roku 2017. Jovenel má s manželkou Martine tri deti.

6. Emmanuel Macron (francúzsky prezident)

Charizmatický prezident Francúzska vhupol do veľkej politiky v roku 2012, keď sa stal zástupcom generálneho tajomníka v úrade prezidenta Hollanda.

V roku 2014 sa stal ministrom hospodárstva vo vláde Manuela Vallsa, z tohto postu odišiel v roku 2016, aby mohol kandidovať na prezidenta.

V máji 2017 porazil v druhom kole nacionalistku Le Penovú, a vo veku 39 rokov sa stal najmladším prezidentom v histórii Francúzska. Šiesty najsexi politik sveta si v roku 2007 vzal svoju stredoškolskú učiteľku, o 24 rokov staršiu Brigitte.

7. Kolinda Grabar-Kitarović (chorvátska prezidentka)

Sympatická blondínka toho už v politike preskákala pomerne dosť. V decembri roku 2003 sa stala ministerkou pre európsku integráciu, čo sa v roku 2005 zlúčilo s ministerstvom zahraničných vecí.

Jeho vedením bola poverená práve Kolinda Grabar-Kitarovićová. V roku 2008 sa stala veľvyslankyňou v Spojených štátoch amerických a v roku 2011 sa ako prvá žena vôbec stala asistentkou generálneho sekretára NATO pre verejnú diplomaciu.

V roku 2015 si ju Chorváti ako prvú ženu zvolili za prezidentku, keď v druhom kole získala tesnú väčšinu 50,7 % hlasov.

Konzervatívna prezidentka si srdcia ľudí po celom svet získala najmä počas odovzdávania strieborných medailí na majstrovstvách sveta vo futbale v roku 2018, keď utešovala chorvátskych futbalistov po finálovej prehre s Francúzskom a zabodovala taktiež dovolenkovými fotkami v plavkách. Sedmička rebríčka s druhá najsexi politička má s manželom Jakovom dve deti.

8. Edi Rama (albánsky premiér)

Bývalý albánsky basketbalista sa okrem politiky venuje aj písaniu a maľovaniu.

Už v roku 1998 sa stal ministrom kultúry, mládeže a športu, v roku 2000 zas starostom Tirany, ktorým bol až do roku 2011 a od roku 2013 stojí na čele albánskej vlády, pričom v roku 2017 vyhrala jeho socialistická strana voľby s výrazným náskokom a zostavila jednofarebnú vládu, ktorá sa vyznačuje aj tým, že je v nej rovnaký počet mužov ako žien.

Rama je druhýkrát ženatý a z oboch manželstiev má po jednom synovi.

9. Zuzana Čaputová (slovenská prezidentka)

Zuzana Čaputová sa do prvej desiatky rebríčka najsexi politikov dostala veľmi krátko po svojom nástupe do prezidentského úradu. Toho sa ujala ešte len 15. júna a už zaznamenala prvý veľký úspech, keď ju tvorcovia rebríčka označili za tretiu najkrajšiu političku sveta.

Prvá prezidentka Slovenska, a vôbec najmladšia osoba v pozícii najvyššieho ústavného činiteľa Slovenska, je rozvedená a má dve dcéry. Počas kampane jej spoločnosť robil priateľ, s ktorým sú však aktuálne v komplikovanom vzťahu.

Honor deviatky v rebríčku sexi politikov však potvrdzuje, že naša prezidentka by núdzu o záujem opačného pohlavia mať nemala.

10. Moon Jae-In

Priateľský vzhľad a mierová politika patria medzi prednosti juhokórejského prezidenta. Ako ľudskoprávny právnik spolupracoval v 80-tych rokoch minulého storočia aj s neskorším prezidentom Roh Moo-hyunom, vďaka ktorému pričuchol k politike.

Od roku 2003 bol členom jeho prezidentského úradu, pričom v roku 2007 sa stal jeho šéfom. Prezidentom Južnej Kórey sa stal v roku 2017 a v medzinárodnopolitickom ponímaní bude jeho éra známa ako zbližovanie republík na kórejskom polostrove.

Martina Milá, foto: SITA, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…