Domov Šport V ŠKP súťažne iba mládežníci

V ŠKP súťažne iba mládežníci

0
0

Hádzanári ŠKP Bratislava odohrajú ďalšie majstrovské stretnutie v nadstavbe Slovnaft extraligy až koncom tohto týždňa v Malackách. Ligové zápasy nehrali ani dorastenci, ktorých Štart Nové Zámky kvôli problémom s halou požiadal o dohratie v utorok 19. marca. A tak boli v akcii len mládežnícke celky. Žiaci a žiačky hrali s Modrou a Malackami a minižiaci boli na BOBO Cupe v Česku.

Dorastenky si odviezli tri body zo Stupavy

V týždni sa dievčatá z ŠKP spolu so Stupavčankami stretli na zraze Regionálneho športového centra a už o pár dní bojovali proti sebe o ligové body.

Zo štyroch možných si dievčatá z ŠKP odviezli tri, keď mladšie dorastenky jeden stratili. Ešte v polčase viedli o tri góly, ale keď súper začal osobne brániť Csolleovú, karta sa obrátila a remíza je spravodlivá.

Staršie dorastenky podľa očakávania svoj zápas vyhrali, ale prišli v ňom o ďalšiu kvalitnú obranárku Baranovú, ktorá si zlomila prst na streleckej ruke a bude družstvu najmenej šesť týždňov chýbať.

Po vypadnutí Petrulovej a Kocaníkovej je to v priebehu sezóny už tretia hráčka zo základnej zostavy. V Stupave býva niekedy „dusno,“ ale dievčatá tvrdia, že majú so svojimi rovesníčkami zo Záhoria dobré, kamarátske vzťahy a že napätú atmosféru vytvárajú skôr ambiciózni rodičia a niektorí funkcionári.

Zaujímavé je, že jedným z rozhodcov bol syn predsedu domáceho oddielu a brat jednej z domácich hráčok. Pápay junior ale svoju úlohu napriek konfliktu záujmov zvládol férovo a ani jedno hosťujúce družstvo sa neho nesťažovalo.

Minižiačikovia na zahraničnom turnaji

Zatiaľ, čo žiacke kategórie chlapcov a dievčat si zmerali svoje sily s vrstovníkmi z Modry a Malaciek, minižiačikovia sa zúčastnili na turnaji minihádzanárov o BOBO Cup vo Velkej Bystřici v Českej republike.

V kategórii starších minižiakov si chlapci v konkurencii desiatich družstiev vybojovali veľmi pekné štvrté miesto a medzi mladšími si chlapci spolu s jednou dievčinou spomedzi ôsmich celkov vybojovali šieste miesto.

Keď zoberieme do úvahy, že v družstve naraz nastúpili až štyria úplní nováčikovia, nie je to zlé umiestnenie. Zaujímavosťou turnaja boli aj on‑line prenosy zo všetkých zápasov, takže rodičia mohli svoje ratolesti vďaka internetu sledovať z pohodlia svojho domova na Slovensku.

tk, foto: ŠKP

 

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …