Domov Šport V ŠKP zostávajú verní svojej filozofii

V ŠKP zostávajú verní svojej filozofii

0
0

Hádzanári ŠKP Bratislava, ktorých káder pozostáva prevažne zo študentov a chlapcov, ktorí majú svoje zamestnania, zostávajú aj v roku 2019 verní svojej filozofii baviť hádzanou seba i vďačných divákov. V prajnej atmosfére nevidia zmysel v tom, aby svoj tím umelo dostávali pod väčší tlak, než je nevyhnutné.

Šanca na prvú šestku stále žije

Aj keď je malá. Nechajme však hovoriť trénera Petra Kostku: „Posledný zápas dlhodobej časti súťaže odohráme 30. januára proti Novým Zámkom.

Aj keby sme vyhrali, na postup medzi elitnú šestku potrebujeme víťazstvo Modranov nad Piešťanmi, s ktorými máme lepšiu bilanciu vzájomných zápasov.

Piešťany sú samozrejme v tomto stretnutí favoritom, pretože majú skúsenejší káder. Modra sa však údajne chce počas prestávky posilniť a my jej budeme držať palce, aby sa jej to podarilo a aby Piešťany zdolala.“

Dve alternatívy ďalšieho vývoja

Ak ŠKP medzi elitu postúpi, čaká ho boj o play off. V konkurencii takých tímov ako Prešov, Považská Bystrica, Šaľa či Topoľčany by šanca ŠKP bola minimálna.

A to nielen kvôli kvalite týchto súperov, ale v neposlednom rade aj preto, že v tejto skupine sa často hráva systémom tzv. anglického týždňa (počas týždňa dve ligové stretnutia), čo je pri pracovných a študijných povinnostiach hráčov ŠKP takmer nepredstaviteľné, aby v silne okyptenom zložení boli favoritom, najmä v zápasoch vonku, dôstojným súperom.

Pre mladých by to však bola výborná škola a dôležitý priestor pre ich ďalší výkonnostný rast.

Čo ak ŠKP do prvej šestky nepostúpi?

Peter Kostka: „Mentálne aj organizačne sme samozrejme pripravení aj na túto možnosť. Vďaka tlaku oddielov, aby hráči boli až do polovice mája vyťažení, je tu súťaž o Prezidentský pohár pre družstvá na piatom až ôsmom mieste a práve ten sa chceme pokúsiť vyhrať.

Keďže hráči ako Mikéci, Lieskovský či Mikuš majú pracovné povinnosti a pivot Sivák už kvôli vleklým zdravotným problémom hrať nebude, využijeme súťaž dolnej skupiny na serióznu prípravu na Prezidentský pohár a do hry budeme postupne zaraďovať mladíkov ako sú napríklad Demko, Bartovič a ďalší chlapci, ktorí poctivo trénujú a bojujú o svoju príležitosť.“

Mládež sa poctivo pripravuje na jarnú časť

Dorastenky a dorastenci ŠKP, ktorí sú súčasťou zväzového projektu RCH, sa aj počas sviatkov stretli – síce v oklieštenej zostave – pri tréningovom procese.

Starší dorastenci zimujú na druhom mieste v ligovej tabuľke a staršie dorastenky dokonca svoju ligu vedú! Ale aj mladšie kategórie chcú počas jari prehovoriť v boji o umiestnenie vážnejšie slovo a vedia, že bez poctivej prípravy to určite nepôjde.

Žiaci a žiačky potešili úspešnou účasťou na viacerých turnajoch, kde ukázali bojového ducha a prirodzenú hravú, detskú súťaživosť.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…