Domov Šport V skupine o Prezidentský pohár boli Slovenky stopercentné

V skupine o Prezidentský pohár boli Slovenky stopercentné

0
0

Slovenské hádzanárky si na MS v Španielsku zahrajú o konečné 25. miesto, ktoré je zároveň finále Prezidentského pohára. Po tom, čo v základnej skupine nevyhrali ani jeden duel a obsadili poslednú priečku, dosiahli dve cenné víťazstvá v skupine II. Prezidentského pohára, ktorú aj vyhrali.

Zverenky trénera Pavla Streichera sa v II. Skupine Prezidentského pohára stretli najskôr s reprezentáciou Tuniska. Desať minút trvalo slovenskému tímu, kým začal potvrdzovať úlohu jasného favorita.

Tunisanky strelili úvodné dva góly zápasu, na druhej strane sa až v 5. minúte prvýkrát presadila Bajčiová. Po rozpačitej úvodnej desaťminútovke ovládli dianie na palubovke a otočili skóre a až do konca kontrolovali vývoj zápasu.

Pokoj dala slovenským reprezentantkám najmä päťgólová šnúra na začiatku druhého polčasu, vďaka ktorej viedli 22:14. Najlepšou strelkyňou slovenského tímu bola Réka Bíziková s deviatimi gólmi. Slovenky si pripísali svoje prvé víťazstvo na MS v Španielsku.

Aj v druhom zápase tejto skupiny boli slovenské hádzanárky jednoznačnými favoritkami. Paraguaj však dlho hrýzol a naše dievčatá sa herne trápili. O víťazstve definitívne rozhodli až v záverečnej štvrťhodine a napokon bolo z toho naoko pohodlné víťazstvo 33:27.

Najlepšou strelkyňou tímu bola s deviatimi presnými zásahmi Barbora Lanczová. „V prvom polčase sme mali problém adaptovať sa na hru súpera. Na našom bránkovisku bol neustály tlak, nevyhrávali sme osobné súboje, nezdvojovali a zle reagovali.

Po zmene strán sme mali už inú obranu, ktorá nútila strieľať Paraguajčanky z nepripravených pozícií a mohli sme chodiť do protiútokov…