Domov Šport V šlágri francúzskej ligy druhá prehra Paríža Saint‑Germain

V šlágri francúzskej ligy druhá prehra Paríža Saint‑Germain

0
0

Futbalisti Paríža Saint‑Germain zaznamenali 2. ligovú prehru v sezóne. V šlágri 22. kola francúzskej ligy nestačili na Olympique Lyon 1:2. Domáci o svojom triumfe rozhodli v štvrtej minúte nadstaveného času. Tri body pre Lyon zariadil striedajúci Memphis Depay.

Lyon mal veľmi dobrý vstup do zápasu, keď už v 2. minúte kapitán Nabil Fekir z priameho kopu prekvapil hosťujúceho brankára Alphonsea Areolu. Parížania prišli po polhodine hry o zraneného útočníka Kyliana Mbappeho.

V závere prvého polčasu sa hosťom podarilo vyrovnať, keď sa presným volejom prezentoval Layvin Kurzawa. V 57. minúte neudržal nervy na uzde skúsený obranca PSG Dani Alves, keď ho hlavný rozhodca po faule a následných protestoch vylúčil.

„Po zranení Mbappeho a vylúčení Alvesa sme stratili kontrolu nad zápasom, boli to kľúčové momenty. Hrali sme však dobre, Lyon tiež ukázal svoju kvalitu a zvíťazil poslednou strelou v zápase,“ citoval slová trénera hostí Unaia Emeryho portál espnfc.com.

Lyon využil početnú výhodu v nadstavenom čase, keď sa pred pokutovým územím hostí dostal k lopte Depay a presnou strelou nedal Areolovi šancu. „Toto sú momenty, pre ktoré robíme futbal.

Hrali sme so srdcom a prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Som šťastný, že Depay dal gól a celé mužstvo hralo dobre,“ povedal pre klubovú stránku domáci tréner Bruno Genesio.

PSG prehral prvýkrát v lige pred viac ako mesiacom v Štrasburgu (1:2), no napriek tomu má na čele tabuľky Ligue 1 osembodový náskok práve pred Lyonom.