Domov Zaujímavosti V týchto filmoch si zahrali hlavní predstavitelia kultového seriálu Priatelia

V týchto filmoch si zahrali hlavní predstavitelia kultového seriálu Priatelia

0
0

Americký seriál Priatelia patril v 90-tych rokoch minulého storočia k najsledovanejším seriálom vo svete. Hlavní predstavitelia sa stali tými najobľúbenejšími a najžiadanejšími hereckými hviezdami. Úspech seriálu sa však nie u každého z nich preniesol aj v rámci filmovej kariéry. Vybrali sme niekoľko zaujímavých filmov, v ktorých si zahrali herci a herečky zo seriálu, a stoja za pozretie.

Herečka Jennifer Aniston stvárnila v seriáli postavu Rachel, rozmaznané ockovo dievčatko, z ktorého sa sa stala úspešná obchodníčka vo svete módy.

Herečke sa podarilo spomedzi všetkých hlavných predstaviteľov seriálu preraziť v hereckom svete asi najviac. Ešte aj dnes je o nej pomerne často počuť a patrí k tým najžiadanejším a najlepšie plateným herečkám v Hollywoode.

V rámci jej filmovej kariéry sme ju mohli vidieť poväčšine v romantických komédiách, no zahrala si aj vo filmoch pre náročnejšieho diváka. Spomedzi všetkých jej filmov sme vybrali komédiu Skús ma rozosmiať.

Hlavnú postavu vo filme stvárnil známy herec Adam Sandler ako bohatý plastický chirurg. Ten požiada svoju asistentku (Jennifer Aniston), aby predstierala, že je jeho bývalá manželka.

Momentálne totiž randí s mladou učiteľkou a tej natáral nejedno klamstvo, ktoré má jeho fiktívna exmanželka „potvrdiť“. Všetko sa to skomplikuje, keď sa do klamstiev dostávajú aj jej deti a všetci sa spoločne vydávajú na víkend na Havaj, ktorý im všetkým zmení životy.

Herečka Courteney Cox, zo seriálu známa aj ako neurotická Monika, ktorá miluje poriadok, si zahrala v nejednom úspešnom filme. Za všetky sme vybrali horovú minisériu Vreskot.

Príbeh sa odohráva v malom mestečku v Kalifornii, v ktorom vyčíňa vraždiaci maniak. Ten má na svedomí už viacero obetí. Na rade je stredoškoláčka Sidney Prescottová (Neve Campbellová), ktorej matka bola zavraždená podobne konajúcim šialencom, ktorý sa dostal do väzenia.

Televízna reportérka Gale Wheatersová, ktorú si zahrala práve Courteney Cox, je však presvedčená, že majú nesprávneho chlapa a zabijak je stále na slobode. Podarí sa nakoniec zistiť totožnosť vraha, ktorý vraždí podľa vzoru scén z obľúbených hororov?

Herečka Lisa Kudrow, ktorú však veľa divákov pozná skôr ako veľmi svojskú a veselú Phoebe, vo svete filmov neurobila príliš veľkú dieru. Napriek tomu, že je o nej dodnes počuť, zahrala si poväčšine vo filmoch, ktoré sa nestali celosvetovo známe a úspešné.

Vidieť sme ju mohli v snímkach vážnejšieho charakteru, no viac jej sedia úlohy v klasických amerických komédiách. Spomedzi všetkých sme vybrali komédiu Romy a Michele.

Hlavné predstaviteľky filmu sa poznajú už od detstva, chodili spolu na strednú školu, no o úspešnej kariére môžu len snívať. Keď sa dozvedia o maturitnom stretnutí po desiatich rokoch, začnú bilancovať a sú zrazu prekvapené, že sa nemajú čím pochváliť.

A tak sa rozhodnú, že si životné úspechy jednoducho vymyslia. Všetko im vychádza do momentu, kým sa na stretnutí neobjaví istá spolužiačka, ktorá vie, aká je pravda. Ako to celé dopadne?

Herec David Schwimmer, ktorý v seriáli stvárnil Rosa, zanieteného paleontológa, sa objavil v nejednom zaujímavom filme. My sme sa rozhodli vybrať film Povstanie z roku 2001, ktorého niektoré scény sa natáčali aj na Slovensku.

Vedeli ste o tom? Príbeh filmu sa odohráva v roku 1943, keď nacistické jednotky opäť vpadli do varšavského geta s jasným rozkazom – zhromaždiť Židov na deportáciu do tábora smrti.

Film je pozoruhodne rozprávaný a dojímavý príbeh o udalostiach a ľuďoch, ktorí sa zúčastnili najväčšieho boja židovského ozbrojeného odporu voči nacistickému teroru počas druhej svetovej vojny. Ak ste tento film ešte náhodou nevideli, tak to určite napravte.

 

Herec Matthew Perry si v seriáli zahral Chandlera, ktorý bol známy ustavičným žartovaním. Po skončení seriálu sa aj jemu podarilo zahrať si vo viacerých filmoch, primárne šlo opäť o komédie.

Obľúbenou snímkou je film Môj sused zabijak. Vo filme si herec zahral skrachovaného zubného dentistu s veľkou kopou dlhov. Vedľa do domu sa nasťahuje nájomný zabijak (Bruce Willis), na ktorého je vypísaná veľká odmena.

Podarí sa mu zbaviť svojich problémov vďaka susedovi? Dobre sa pri pozeraní tejto komédie nasmejete.

Posledným hercom so šestice hlavných predstaviteľov seriálu je Matt LeBlanc. V seriáli známy aj ako Joey. Ten po skončení natáčania pokračoval vo vlastnom seriáli, no ten už nebol medzi divákmi tak obľúbený.

Herec si síce zahral v pár filmoch, ale nič prevratné to nebolo. Film Stratení vo vesmíre približuje rok 2050, kedy sa kvôli zničenému životnému prostrediu stáva planéta Zem neobývateľnou.

NASA vysiela do vesmíru záchrannú expedíciu, ktorá však bude nakoniec bojovať hlavne o vlastné prežitie. Zaujímavosťou tohto filmu, v ktorom si herec zahral, je to, že sa tým pochválil aj v jednej časti seriálu, a urobil tak veľké promo filmu.

Herečky a herci vďaka seriálu Priatelia dosiahli naozaj veľký úspech a získali nejedno ocenenie. Avšak ani jednému z nich sa dodnes nepodarilo úplne zbaviť nálepky postavy, ktorú stvárnili.

Tento rok oslavuje seriál už 25. výročie a hovorí sa, že si pre fanúšikov pripravili veľké prekvapenie. Tešíte sa?

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…