Domov Slovensko V uliciach Košíc bolo v sobotu rušno

V uliciach Košíc bolo v sobotu rušno

0
0

V sobotu 1. septembra Košice hostili dve veľké akcie, ktoré lákali pozornosť kvôli ich protichodným názorom. Prvým bol dúhový pochod, ktorého sa zúčastnilo približne 500 ľudí. Ďalším bolo blahorečenie Anny Kolesárovej, ktorého sa zúčastnili tisícky veriacich. K obávaným stretom účastníkov našťastie neprišlo.

Štadión zaplnili veriaci

Košice sa v sobotu začali zapĺňať od skorých ranných hodín. Na štadión v Čermeli začali prichádzať veriaci, ktorí si nechceli nechať ujsť slávnostný akt blahorečenia Anny Kolesárovej.

Tá bola počas 2. svetovej vojny zabitá sovietskym vojakom keď mala len 16 rokov. Dôvodom malo byť, že sa mu odmietla poddať. Pred očami jej rodiny sa ju teda rozhodol zastreliť.

Cirkev jej blahoslavenie odôvodnila tým, že aj za cenu obetovania vlastného života sa rozhodla zachovať svoju čistotu. Na jej počesť sa práve na štadióne uskutočnila slávnosť jej blahorečenia, ktorú tu sledovalo viac ako 30 tisíc veriacich.

Vrásky na čele však organizátorom robilo potencionálne stretnutie s účastníkmi dúhového pochodu, ktoré bolo naplánované v rovnakom meste v rovnakom čase.

V uliciach bojovali za práva LGBTI

Na košicko Pride 2018 sa zúčastnilo približne 500 ľudí, ktorí spoločne bojovali za zrovnoprávnenie gayov, lesieb, bisexuálov, transsexuálov či intersexuálnych ľudí.

Ich predstava sa teda úplne odlišuje od cirkevného presvedčenia o tradičnej rodine. Obavy zo stretnutia účastníkov týchto dvoch podujatí sa však našťastie nenaplnili a obe podujatia sa zaobišli bez incidentov.

Problémy robili len Kotlebovci

V uliciach Košíc sa odohral len jeden incident, ktorý bol smerovaný proti účastníkom dúhového pochodu. Nešlo však o stret medzi nimi a veriacimi.

Ich pokojnú cestu narušili sympatizanti strany ĽSNS, ktorí na nich vykrikovali. Bariéru z vlastných tiel však vytvorili policajti a usporiadatelia, ktorým sa podarilo ich vzájomnému stretu zabrániť.

puma, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Julian Assange skončil v rukách britskej polície

Minulý týždeň po takmer siedmich rokoch prestal Ekvádor držať ochrannú ruku nad Julianom A…