Domov Šport V zápase bez šancí sme inkasovali z penalty

V zápase bez šancí sme inkasovali z penalty

0
0

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa vo svojom premiérovom zápase v novovzniknutej Lige národov predstavili v ukrajinskom Ľvove proti domácej reprezentácii. Duel rozhodol jediný gól, ktorý vsietil z diskutabilnej penalty Jarmolenko.

Slováci cestovali na Ukrajinu po prípravnom zápase s dánskymi amatérmi s cieľom predviesť čo najlepší výkon a ideálne získať hneď prvé body do trojčlennej tabuľky. Hoci už mali Ukrajinci v nohách svoj prvý zápas s tretím účastníkom našej skupiny Českom, boli favoritom stretnutia.

Na 35-tisícovom štadióne na západe Ukrajiny sa hralo bez divákov, pretože Ukrajinská futbalová asociácia dostala od UEFY trest za rasistické prejavy fanúšikov ešte z kvalifikácie na európsky šampionát v roku 2016.

Remízový zápas rozhodla penalta

Favoritovi sme boli v poli viac než vyrovnaným súperom, no ani jeden z tímov si nedokázal vypracovať šancu, z ktorej by padol gól. Ten prišiel až v 80. minúte.

Po zákroku Milana Škriniara skončil na trávniku domáci Cygankov a grécky rozhodca nariadil nekompromisne pokutový kop. K jeho realizácii sa postavil Jarmolenko, ktorý sa nemýlil, hoci si náš brankár Dúbravka na loptu siahol.

Penalta sa pískala po strete Škriniara s Jarmolenkom.

V zápase, v ktorom absentovali veľké gólové príležitosti, sme si ešte vypracovali jednu možnosť na skorigovanie stavu, avšak loptu za Piatova sa nám do brány prepasírovať nepodarilo.

Do Ligy národov sme tak vstúpili prehrou 0:1. Tréner Ján Kozák po zápase priznal, že je z prehry sklamaný, no hráčom nemá čo vyčítať. Rovnako ako hráči si myslí, že zápasu by slušala remíza.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…