Domov Šport Väčšina fortunaligistov by chcela hrať. Vzdajú sa výplat?

Väčšina fortunaligistov by chcela hrať. Vzdajú sa výplat?

0
0

Väčšina slovenských futbalistov chce dohrať sezónu 2019/2020 vo Fortuna lige. Vyplýva to z elektronického prieskumu Únie futbalových profesionálov (ÚFP), ktorý zisťoval názor hráčov na dohratie, prípadne predčasné ukončenie aktuálneho ročníka.

Aktuálne platí, že najskorší možný termín reštartu najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku je 6. jún 2020. O odklade minimálne do 31. mája rozhodlo online hlasovaním Prezídium Únie ligových klubov.

Ak hrať tak v júni

Na prieskume ÚFP sa zúčastnilo viac ako 120 respondentov. V úvodnej otázke „Ste za pokračovanie súťaže, ak by sa mala liga dohrávať od začiatku júna?“ hlasovalo 65 % hráčov za dohratie sezóny.

Ukončiť by ju chcelo 35 % respondentov. Tento pomer sa však zmenil pri druhej otázke „Ste za pokračovanie súťaže, ak by sa mala liga dohrávať počas júla alebo augusta?“.

V letných mesiacoch by sezónu chcelo dohrať 52 % opýtaných, čiže iba tesná nadpolovičná väčšina. V júli a auguste by nechcelo pokračovať v aktuálnej sezóne 48 % účastníkov prieskumu.

ÚFP v prieskume tiež zisťovala, aké percento klubov už začalo s kolektívnym tréningovým procesom v rámci súčasných prísnych hygienických opatrení.

V čase konania prieskumu len 34 % hráčov začalo vo svojich kluboch s tréningovým procesom, až 66 % sa naďalej pripravovalo iba individuálne.

Ochota prejaviť solidaritu

Viaceré kluby deklarujú, že sa v súčasnej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu dostali do ekonomických problémov a žiadajú hráčov o prejav solidárnosti v podobne zníženia základných platov.

Pri otázke „Ak sa rozhodne o zrušení ligy, ste ochotný vzdať sa časti mzdy?“ sa viac ako 80 percent hráčov vyjadrilo, že by bolo ochotných pristúpiť na zníženie mzdy (väčšina v rozpätí od 20 do 40 percent) a prejaviť tak solidaritu so svojím klubom.

Iba menej ako 20 % respondentov by so znížením mzdy nesúhlasilo. Pri otázke „Ak sa rozhodne o dohratí ligy, ste ochotný vzdať sa časti mzdy?“ sa viac ako polovica opýtaných (57 percent) vyjadrila, že by nebola ochotná vzdať sa časti mzdy.

Až 43 % hráčov by aj v takomto prípade bolo ochotných pristúpiť na čiastočné krátenie mzdy, zväčša v rozpätí od 20 do 40 percent.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

75 rokov budovania mieru a bezpečnosti vo svete

24. októbra si svet pripomína Deň OSN. Ten má symbolizovať historický okamih, kedy do plat…