Domov Slovensko Väčšina Slovákov by sa chcela vrátiť do socializmu

Väčšina Slovákov by sa chcela vrátiť do socializmu

0
0

Nový prieskum agentúry FOCUS sa tento raz zameral na to, či sú Slováci spokojní so životom po roku 1989. Jeho výsledky priniesli zaujímavé a prekvapivé zistenia.

Agentúra FOCUS tentokrát položila respondentom otázku, či sa ľuďom lepšie žilo pred rokom 1989 alebo v súčasnosti. Podobný prieskum bol zrealizovaný už v roku 2001 a hoci sa oproti nemu počet ľudí, ktorí by sa vrátili naspäť do socializmu znížil, napriek tomu ešte aj po 17 rokoch tvoria väčšinu.

Z opýtaných respondentov až 42,6 % tvrdí, že ľuďom sa lepšie žilo pred rokom 1989. Opačného názoru je 32,1 % opýtaných. Keď porovnáme výsledky prieskumu z apríla 2018 a z toho v roku 2001 zistíme, že nostalgiu za socializmom cíti stále menej ľudí.

V roku 2001, po 12 rokoch od pádu socialistického režimu, by si jeho návrat želalo až 61,9 % opýtaných a opačného názoru bolo len 12,8 % ľudí.

Socializmus by chceli voliči Smeru

Väčšinu z tých, ktorí by si želali návrat do socializmu tvorili práve voliči strany Smer‑SD. Podobný názor zastávajú aj voliči Dankovej SNS. Pravý opak si myslia voliči opozičných strán OĽa-NO a SaS, podľa ktorých je život po roku 1989 ľahší.

To, čo z bývalého režimu ľuďom chýba už prieskum nenaznačuje. Napriek tomu je šokujúce, že režim, proti ktorému sa postavilo také množstvo ľudí, mnohí stále považujú za lepší ako ten súčasný.

puma, foto: instagram

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…