Domov Šport Varga majstrom Európy v šprinte

Varga majstrom Európy v šprinte

0
0

Najlepší slovenský triatlonista Richard Varga sa dočkal najväčšieho úspechu vo svojej doterajšej kariéry. V estónskom Tarte na majstrovstvách Európy skvele zvládol triatlonový šprint a priniesol Slovensku vôbec prvý európsky triumf.

Richard Varga už dlhodobo patrí medzi vôbec najlepších triatlonistov sveta, avšak na výraznejší úspech stále čakal. Na európskom šampionáte v Estónsku vystúpil až na najvyšší stupienok, keď 0,75 km plávania, 20 km na bicykli a 5 km behu zvládol za 53:07 min.

„Zabralo mi to asi 10 rokov, ale stálo to za to!!! Nedokážem opísať pocity… Ďakujem všetkým!“ napísal šťastný triatlonista krátko po pretekoch na sociálnej sieti.

Varga je naším najlepším triatlonistom a už dlho si brúsi zuby na väčší úspech. Na olympijských hrách v Riu skončil mimo prvej desiatky, z čoho bol sklamaný.

Minulý týždeň mal dobre rozbehnuté preteky svetovej série v Mníchove, avšak pád mu zmaril nádej na lepšie umiestnenie, aby prišli majstrovstvá Európy v Estónsku a s nimi vysnené zlato z veľkých pretekov.

„Už asi na 120 pretekoch som veril, že môžem uspieť, ale nedopadlo to dobre. Naučil som sa nemať žiadne očakávania. Zlatá medaila je pre mňa zadosťučinenie po toľkých rokoch.

Každý človek, aj v obyčajnej práci, potrebuje niekedy aj ocenenie,“ povedal Rišo na tlačovej konferencii po svojom návrate na Slovensko.

max, foto: SITA, facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …