Domov Šport VC Belgicka predčasne ukončili

VC Belgicka predčasne ukončili

0
0

Veľkú cenu Belgicka, 12. podujatie seriálu F1, predčasne ukončili pre nepriaznivé počasie. Traťoví komisári jej štart viackrát posunuli, ale trať nebola bezpečná ani takmer po štyroch hodinách. Víťazom sa stal Holanďan Max Verstappen z Red Bullu, ktorý vyhral kvalifikáciu pred druhým Britom Georgeom Russelom z Williamsu a jeho krajanom Lewisom Hamiltonom z Mercedesu.

Už kvalifikáciu museli prerušiť pre nehodu Landa Norisa, ktorý v hustom daždi nezvládol prejazd jednou zo zákrut. Na druhý deň bola situácia ešte horšia. Počas cesty na štartový rošt Sergio Peréz z Red Bullu nezvládol mokrú trať, vrazil do bariéry z pneumatík a poškodenie monopostu by mu za bežných okolností nedovolilo štartovať.

Komisári pretekov však samotný štart viackrát presúvali pre daždivé počasie, čím Perézovi mechanici získali čas. Po zahrievacom kole, v ktorom jazdci išli za bezpečnostným vozidlom, bol štart opäť posunutý a po tom, čo sa zintenzívnil dážď, nastal ďalší posun. Medzitým mechanici Red Bullu stihli opraviť Perézov monopost a Mexičan mohol štartovať z boxov.

Jazdci po takmer štvorhodinovom čakaní odštartovali do pretekov za bezpečnostným vozidlom…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…