Domov Šport VC Rakúska ovládol Verstappen

VC Rakúska ovládol Verstappen

0
0

Víkendovú Veľkú cenu F1, ktorú hostil rakúsky Spielberg, ovládol Max Verstappen na monoposte Red Bull, ktorý tak obhájil minuloročný triumf na tomto okruhu. Zároveň prerušil tohtosezónnu dominanciu pretekárov Mercedesu.

Pole position si pred nedeľňajšími pretekmi po druhýkrát v kariére vyjazdil monacký pilot Charles Leclerc na Ferrari, ktorý jazdil na prvej priečke takmer počas celých pretekov.

O vedúcu priečku a zároveň o premiérový triumf v F1 prišiel len tri kolá pred koncom, keď ho na striebornú pozíciu odsunul Verstappen. Ten začal preteky veľmi zlým štartom a z druhej kvalifikačnej pozície sa prepadol až na siedmu.

Postupne sa však predieral poradím až sa dostal za dovtedy skvele jazdiaceho Monačana. Ten nezvládol jemný kontakt so súperom, a naopak, Verstappen využil svoje bohatšie skúsenosti a pripísal si na svoje konto už 6. triumf v kariére.

„Po nevydarenom štarte som si myslel, že je koniec. Spočiatku sa mi nedarilo, ale na rovinkách sme mali dobrú rýchlosť a vďaka tomu som mohol predbiehať súperov.

Súboj o prvé miesto s Charlesom bol tvrdý, ale ak ma komisári potrestajú, tak to môžeme rovno zostať doma,“ povedal belgický pretekár krátko po príjazde do cieľa.

„Preteky boli z celkového pohľadu dobré, ale v závere sa mi opotrebovali pneumatiky a Max ma dokázal dostihnúť. Posúdenie rozhodujúceho predbiehacieho manévru nechám na komisárov,“ uviedol smutný Leclerc.

Tretí prišiel do cieľa fínsky jazdec Mercedesu Valtteri Bottas. Pre nemecký tím to znamenalo prerušenie 10 triumfov v rade za sebou.

sam, red, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…