Domov Šport Vdova po Bryantovi žiada milióny

Vdova po Bryantovi žiada milióny

0
0

Vdova po tragicky zosnulom basketbalistovi Kobem Bryantovi si nárokuje na milióny dolárov. Vanessa Bryantová ich požaduje ako majetkovú ujmu za straty, ktoré vznikli smrťou jej manžela z jeho príjmov v budúcnosti.

Niekdajší fenomenálny rozohrávač Los Angeles Lakers Kobe Bryant bol jedným z najlepšie zarábajúcich basketbalistov aj športovcov na svete, ale jeho reklamné prímy ešte aj po skončení kariéry niekoľkonásobne prevyšovali jeho plat počas nej.

Po tom, čo zahynul pri leteckej tragédii v januári tohto roka, prišla rodina nielen o otca ale aj o významný príjem.

Žiada milióny z budúcej straty

Vanessa Bryantová, vdova po Kobem Bryantovi, niekoľko týždňov po januárovej tragédii vrtuľníka v Kalifornii zažalovala majiteľa havarovaného stroja a obvinila ho z nedbanlivosti a nezodpovednosti.

Medzitým vyčíslila vzniknutú majetkovú ujmu na milióny dolárov. „Žiada náhradu z budúcej straty príjmov svojho manžela, nie represívnu náhradu škody či inú úľavu,“ píše sa v spise, ktorý zverejnil aj portál švajčiarskeho denníka Blick.

Haváriu stále vyšetrujú

Haváriu vrtuľníka z 26. januára 2020 neprežila ani jedna z deviatich osôb na palube vrátane Kobeho Bryanta a jeho 13-ročnej dcéry Gianny. Stroj v hustej oblačnosti narazil do svahu kopca neďaleko Los Angeles.

Podľa zistenia denníka New York Times pilot Ara Zoboyan dostal zvláštne povolenie na vzlietnutie napriek krajne nepriaznivému hmlistému počasiu.

A to aj napriek tomu, že v ten deň v obave pred rozmarmi počasia zostali stáť aj policajné vrtuľníky. Tieto dohady New York Times sú predmetom vyšetrovania policajných orgánov. Záverečná správa sa očakáva nie skôr ako v budúcom roku.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…