Domov Šport VIDEO: Veľkú cenu Kanady poznačilo kontroverzné rozhodnutie

VIDEO: Veľkú cenu Kanady poznačilo kontroverzné rozhodnutie

0
0

Minulý víkend sa kolotoč F1 presunul do Montrealu. Na miestom okruhu odjazdili jazdci dovedna 70 kôl. Z triumfu sa napokon radoval britský pilot tímu Mercedes Lewis Hamilton, a to i napriek tomu, že do cieľa prišiel na prvom mieste Nemec Sebastian Vettel.

Jazdec tímu Ferrari Sebastian Vettel si vybojoval v kvalifikácii pole position, keďže bol o 0,206 sekundy rýchlejší ako Lewis Hamilton a o 0,680 sekundy ako monacký pilot Charles Leclerc.

Keďže štart nepriniesol žiadne výraznejšie premiešanie poradia, na čele štartového poľa sa až do 48. kola nič podstatné neudialo. Avšak 22 kôl pred koncom spravil líder Vettel chybu pri prejazde jednou zo zákrut, keď sa dostal na trávu.

Nemecký jazdec sa po tom, čo sa len len vyhol múru, dokázal vrátiť na trať, v momente, kedy chcel jeho zaváhanie využiť Hamilton.

Práve tento okamih sa vedeniu pretekov nepáčil a za nebezpečný návrat na trať, kedy mal podľa komisárov Vettel ohroziť Hamiltona, mu udelili 5-sekundovú penalizáciu, ktorá ho napokon odsunula na druhé miesto, práve za svojho britského rivala.

Najhoršie rozhodnutie

„Toto rozhodne nie je spôsob, ako som chcel vyhrať. Vynútil som si však jeho chybu a vyšiel mimo trate. Takmer sme kolidovali, ale taký je motoršport,“ vyjadril spokojnosť s rozhodnutím traťových komisárov Hamilton.

Naproti tomu mal „vinník“ Vettel na penalizáciu iný názor: „Mal som šťastie, že som netrafil múr. Kde do pekla som mal ísť?

Toto nie je správne,“ rozčuľoval sa po pretekoch pilot Ferrari, ktorého sa zastali aj niektoré súčasné či bývalé osobnosti Formule 1, ako Mario Andretti či Casey Stoner, podľa ktorých sú takéto rozhodnutia neakceptovateľné a najhoršie, aké kedy F1 urobila.

sam, foto: SITA, video: youtube

  • Stále reálnejšia F1

    Šéf spoločnosti Liberty Media ako vlastníka motoristického seriálu F1 Chase Carey povedal,…
  • Zomrela legenda F1

    Vo veku 90 rokov po dlhej chorobe zomrel bývalý elitný anglický jazdec formuly 1 Stirling …
  • Sezónu F1 ukončil triumf šampióna

    Preteky na okruhu Yas Marina v Abú Zabí boli posledným podujatím v kalendári tohtoročnej s…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…