Domov Cestovanie Veľký kaňon je jednou z najväčších turistických atrakcií v Amerike

Veľký kaňon je jednou z najväčších turistických atrakcií v Amerike

0
0

Veľký kaňon, alebo známy aj ako Grand Canyon patrí k tým najhlbším kaňonom na svete. Ide o miesto, ktoré patrí k tým najväčším cestovateľským snom nielen domácich Američanov, ale aj turistov z celého sveta.

My sme sa pozreli aj na to, akými všetkými možnými spôsobmi sa na dno tejto úžiny máte možnosť dostať. A vybrať si môžete klasiku či dopravný prostriedok, ktorý je trošku spojený aj s adrenalínom.

Kde sa nachádza tento kaňon?

Tento kaňon sa nachádza v americkom štáte Arizona, ktorý vytvorila svojou činnosťou rieka Colorado. Plošina Colorado River vo výške 2 400 metrov, ktorej je kaňon súčasťou, sa formovala po dobu dlhých 40 miliónov rokov. Patrí medzi najznámejšie prírodné útvary na svete.

Kaňon je súčasťou národného parku

Tento kaňon je súčasťou veľkého národného parku, jedného z najstarších národných parkov v USA, ktorý bol založený v roku 1919.

Rozmery tohto kaňona sú neuveriteľné

Tento kaňon je starý päť až šesť miliónov rokov. Je dlhý neuveriteľných 446 kilometrov. Najhlbší je v mieste, ktoré dosahuje 1 600 metrov a najužšie miesto dosahuje 500 metrov. Jeho steny sú tvorené farebnými mocnými vrstvami pieskovcov a vápencov.

Prvé zmienky o kaňone

Prvé zmienky o kaňone prichádzajú od Európanov približne z polovice 16. storočia. Jeho objavenie úzko súviselo s túžbami istej skupiny španielskych vojakov a Indiánov z kmeňa Hopi, ktorí hľadali bohatstvo „Novej zeme“. S vidinou nájdenia zlata tak neplánovane „objavili“ jedno z najúchvatnejších miest v Amerike.

Zážitok na celý život

Ak kaňon chcete vidieť zblízka, pripravte sa na to, že budete očarení jeho krásou a veľkoleposťou. Pohľad na tento rozľahlý kaňon je jedinečným zážitkom na celý život.

Ako sa k nemu viete dostať?

V prípade, že sa rozhodnete dostať až na dno kaňonu, tak môžete využiť hneď niekoľko veľmi zaujímavých možností. Okrem klasiky v podobe pešej turistiky máte možnosť vybrať si z niekoľko turisticky atraktívnych spôsobov, vrátane raftingu, plavby výletnou loďou alebo na chrbte múl.

Tie vás na dno kaňonu takmer bez problémov prinesú. Peší zostup a následne výstup trvá niekoľko hodín, preto sa odporúča len tým skúsenejším turistom.

Radoslav Hoppej, foto: shutterstock, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Českí policajti spustili výzvu

Nielen zdravotnícky personál ale aj policajné zložky v týchto neľahkých časoch boja proti …