Domov Slovensko VIDEO: Cirkus v NR SR

VIDEO: Cirkus v NR SR

0
0

Počas rokovania o novele zákona o štátnom rozpočte to v pléne Národnej rady SR miestami poriadne vrelo. Nezaradený poslanec Miroslav Suja bol dokonca podpredsedom parlamentu Gáborom Grendelom (OĽANO) vykázaný z rokovacej sály.

Poslanec Miroslav Suja (nezaradený) sa pred svojím vystúpením v rozprave k novele štátneho rozpočtu dostal najskôr do slovnej roztršky s ministrom financií Igorom Matovičom, aby ho následne oblial vodou.

„Takúto studenú sprchu dávate všetkým občanom SR,“ kričal Suja na Matoviča po tom, ako na neho vylial pohár vody. Plénom sa tiež ozývali slová ako „špinavec“ či „farizej“. Následne Grendel prerušil schôdzu, potom oznámil, že Suju vykazuje zo sály, s odvolaním sa na rokovací poriadok.

„Považujem za krajne neprijateľné prejavy akýchkoľvek fyzických útokov v pléne národnej rady. Dávame istý príklad ľuďom, ktorí nás sledujú a tento príklad považujem za neprijateľný,“ komentoval Grendel.

Podľa zákona o rokovacom poriadku predsedajúci vyzve zachovať poriadok poslanca, ktorý svojimi prejavmi alebo činmi v rokovacej sále prekročil hranice slušnosti alebo ktorý svojím konaním narúša priebeh rokovania.

„Ak výzva na zachovanie poriadku nevedie u poslanca k náprave, predsedajúci vykáže poslanca z rokovacej sály až do skončenia rokovania v tom istom rokovacom dni,“ citoval Grendel s tým, že už raz Suju napomenul.

Grendel zároveň skonštatoval, že ak poslanec opakovane narúša svojimi prejavmi poriadok na schôdzi NR SR, predseda parlamentu podá návrh na začatie disciplinárneho konania.

Poslanec podlieha disciplinárnej právomoci NR SR za narušenie poriadku na schôdzi. Ak mandátový a imunitný výbor zistí, že poslanec narušil poriadok na schôdzi, odporučí parlamentu, aby mu uložil pokutu až do výšky 2 000 eur.

red, SITA, foto, video: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …