Domov Šport VIDEO: NBA: Dvaja „päťdesiatnici“ za noc

VIDEO: NBA: Dvaja „päťdesiatnici“ za noc

0
0

V noci na sobotu sa v basketbalovej NBA zrodili hneď dva špičkové výkony. 50-bodový koncert predviedli Joel Embiid v drese Philadelphie a rovnako aj šikovný rozohrávač Denveru Jamal Murray.

Nemal to v sebe, teraz má vôľu

Pivot Philadelphie 76ers Joel Embiid si vo víťaznom dueli proti Chicagu Bulls (112:105) vylepšil kariérne maximum na rovných 50 bodov, navyše doskočil 17 lôpt. Kamerunský pivot v tejto sezóne NBA dominuje v štatistikách, jeho strelecký priemer sa vyšplhal už na 30,5 bodu na zápas.

„Je pravda, že máme nového trénera, ale zmena sa udiala hlavne vo mne. V minulom ročníku som prežíval ťažké obdobie, nemal som to v sebe. Lenže teraz mám vôľu predviesť maximum v každom jednom zápase. V ofenzíve i defenzíve,“ vysvetlil pre ESPN svoj výkonnostný vzostup Embiid.

Murray prepísal históriu

Päťdesiatbodové predstavenie predviedol aj kanadský rozohrávač Jamal Murray. Najmä vďaka jeho bodovému príspevku zdolali „nugetky“ z Denveru Cleveland Cavaliers 120:103. Bol to jeho osobný rekord v základnej časti, hoci v minuloročnej play off už na rovnakú métu dvakrát dosiahol. Murray premenil osem trojkových pokusov…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…