Domov Šport Villarreal dosiahol historický úspech

Villarreal dosiahol historický úspech

0
0

Futbalisti španielskeho Villarrealu CF sa stali prvýkrát víťazmi Európskej ligy UEFA. V minulotýždňovom finále v poľskom Gdansku zdolali Manchester United 11:10 po 11 m rozstrele, v riadnom hracom čase i po predĺžení sa zápas skončil 1:1.

O držiteľovi európskej trofeje číslo dva pre túto sezónu rozhodol nepremenený kop brankára Manchestru United Davida De Geu v jedenástej sérii penaltového rozstrelu. Hrdinom sa tak stal jeho náprotivok Rulli, ktorý najskôr sám skóroval a následne vychytal španielskeho gólmana vo farbách „červených diablov“.

Rozhodlo 11 sérií penált

Úvod zápasu poznačila nervozita, oba tímy strácali lopty. Villarreal sa postupne začal viac osmeľovať, aktivitou hýril najmä Yeremi Pino. V 29. minúte Dani Parejo po výborne zahratej štandardke našiel v šestnástke Gerarda Morena a španielsky reprezentant otvoril skóre…