Domov Komentáre VISKUPIČ: Rok s koronou a v koalícii

VISKUPIČ: Rok s koronou a v koalícii

0
0

Lepšie Slovensko. To je myšlienka, ktorá stále spája koalíciu. Avšak nestačí len chcieť, musíme aj vedieť ako. Žiaľ, po roku vládnutia je jasné, že štýl vládnutia pána premiéra neprináša krajine tak potrebný pokoj a rozvahu v ťažkých časoch.

Covid 19 priniesol dve základné tváre krízy – zdravotnú a ekonomickú. Za rok vládnutia sme miesto mravenčej práce na rozumných a národom akceptovaných riešeniach, prijímali skôr zákazy a príkazy, preferovali sa megalomanské a extrémne drahé riešenia ako plošné testovania.

Nehovoriac o pravidelnom určovaní vinníkov za všetko. Aj v krízovej situácii musíme pozerať na hodnotu za peniaze. Práve preto, že ide o ľudské životy. Neefektívne použité peniaze budú vždy tragicky chýbať inde.

Dostali sme sa do stavu, kedy naša koalícia potrebuje nový impulz. Niekoho, kto bude schopný vnímať nálady nielen v koalícii, ale ešte viac v spoločnosti. Najdôležitejšie je spájať a motivovať ľudí – to je kľúčom k návratu dôvery a zvládnutiu koronakrízy.

Som presvedčený, že práve diskusia o rekonštrukcii vlády môže priniesť potrebný pokoj a korektné vzťahy do ďalšieho fungovania koalície.

Musíme používať jednoduché riešenia, pretože tie fungujú najlepšie. Zdravotné opatrenia by mali ísť ruka v ruke s ekonomickými. Kde sa dá, otvorme, skúšajme, povoľme malé prevádzky s limitovaným vstupom a otvorme aj veľkometrážne predajne.

Spolupracujme a hľadajme riešenia, pretože hoci máme všetko zavreté, ľudia už stratili silu sedieť doma a dôveru v lockdown.

Jedna načierno fungujúca reštaurácia, so zastretými oknami, nevetraná, bez pravidiel a kontroly, je väčšie epidemické nebezpečenstvo než x reštaurácií, otvorených s rozumnými pravidlami.

Aj keď sme všetci unavení, s koronou sme sa už naučili žiť. Situáciu nikto nepodceňuje, každý chráni seba a tým chráni aj ostatných. Takto bezpečne sa každý snaží zachrániť aj svoj podnik resp. podnikanie. My politici musíme „len“ dať šancu na záchranu.

Marián Viskupič, poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru pre financie a rozpočetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…