Domov Komentáre VISKUPIČ: V SaS sme predstavili 12 opatrení na revitalizáciu ekonomiky po koronakríze

VISKUPIČ: V SaS sme predstavili 12 opatrení na revitalizáciu ekonomiky po koronakríze

0
0

V strane SaS sa snažíme presadiť rozumné riešenia na revitalizáciu ekonomiky po ničivých dopadoch koronakrízy.

Minulý štvrtok sme spolu s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom a štátnym tajomníkom Jánom Oravcom na tlačovej besede predstavili pokrízové opatrenia, ktoré považujeme za potrebné na pomoc a zotavenie ekonomiky.

Tieto návrhy môžu výrazne zlepšiť ekonomickú situáciu, hlavne pri odvetviach, ktoré boli najviac zasiahnuté obmedzeniami a následkami koronakrízy. Aj vďaka týmto riešeniam by sa mohla slovenská ekonomika rýchlejšie zotaviť a byť konkurencieschopnejšia. Takisto som presvedčený, že práve cestou úľav podporíme rast a v krátkom čase dosiahneme stav ekonomiky spred krízy.

Zavedenie poctivej rovnej 19-percentnej dane, obnovenie priemyselných parkov, zjednodušenie a skrátenie stavebného konania a exekučné amnestie sú len príklady z tucta opatrení.

Ďaľšie z opatrení sú zamerané na úľavy pre odvetvia, ktoré boli koronakrízou zasiahnuté najviac – gastro a cestovný ruch. Práve vďaka spôsobom, ktoré navrhujeme, aspoň sčasti uľahčíme podnikateľom situáciu a budeme ich motivovať k investíciám.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: VISKUPIČ: Mali sme kongres

Takisto, priaznivé prostredie pre podnikateľov vytvorí na druhej strane aj lepšie podmienky pre zamestnancov a ich rodiny. Z dlhodobého hľadiska budú práve takéto investície prospešné voči našej ekonomike.

SaS už dlhšiu dobu apeluje aj na adaptáciu univerzálneho odškodňovacieho zákona, ktorý by podporil subjekty, ktorých sa doterajšia pomoc netýkala. Samozrejme, spomenuté opatrenia nenahrádzajú univerzálny kompenzačný zákon.

Tieto opatrenia už pozerajú dopredu, na pokrízové prostredie ekonomiky. Snažia sa zjednodušiť život podnikateľom, aby čím skôr prekonali škody, ktoré nastali počas krízy. V pondelok bol tento tucet opatrení predstavený na koaličnej rade.

Dúfam, že sa s našimi koaličnými partnermi dohodneme na riešeniach a ich implementácii. Ako tímlíder SaS pre verejné financie verím, že aj vďaka týmto opatreniam a spoločným úsilím budeme mať možnosť nakopnúť ekonomiku a jej rast.

Marián Viskupič, poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru pre financie a rozpočetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 29-30/2022: Prezidentka vyzvala Hegera na riešenie krízy

Toto leto nám uhorková sezóna rozhodne nehrozí. Vládna koalícia sa nám stará o „zába…