Domov Komentáre VISKUPIČ: Vyslovenie nedôvery vláde

VISKUPIČ: Vyslovenie nedôvery vláde

0
0

V parlamente sa posledné dni venujeme mimoriadnemu rokovaniu, ktoré vyústi do hlasovania o vyslovení nedôvery predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi.

Návrh na jeho odvolanie sme podali my za SaS z niekoľkých dôvodov. Medzi hlavné dôvody patrí obrovská nedôvera zo strany verejnosti, ako aj odborníkov voči tejto vláde.

Vláda, ktorá na začiatku svojho funkčného obdobia disponovala najväčšou podporou parlamentu moderného Slovenska, sa jej dobrovoľne vzdala. Zmysluplnú spoluprácu s SaS a spoločné presadzovanie rozumných zákonov, nahradilo prijímanie zákonov bagrom.

Zákonov, ktoré Slovensku viac škodia, ako pomáhajú. Teraz budú mať poslanci parlamentu možnosť ukázať, či túto vládu podporujú a so spôsobom jej vládnutia sú spokojní.

A za seba môžem povedať, že takto sa viac vládnuť nedá a tento krok sme museli urobiť. Rozumiem, že členovia vládnej koalície chcú svoju vládu podržať. Je tiež prirodzené, že poslanci opozičných strán hlasujú za pád vlády.

Jediné, čo nedokážem pochopiť je, že poslanci, ktorí kritizujú kroky vlády, hovoria o potrebnej rekonštrukcii a často aj o predčasných voľbách, v konečnom dôsledku v hlasovaní túto vládu podporia.

Má niekto z nich pocit, že ak vláda odvolávanie ustojí tak zmení štýl politiky? Má niekto z nich pocit, že Igor Matovič sa začne správať inak? Že začne počúvať odborníkov, začne dodržiavať pravidlá a rešpektovať platné dohody?

Nerešpekt a svojvôľu demonštroval už x-krát, či už pri prorodinnom balíčku, alebo všetkých tých dane-zvyšujúcich nezmysloch, prostredníctvom ktorých chce Igor Matovič zobrať ľuďom peniaze, ktoré opakovane neefektívne minul.

Tak isto nezabúdajme na návrh štátneho rozpočtu na rok 2023, ktorý nerešpektuje platné zákony a stovky miliónov sú pripravené na nové atómovky ministra financií.

Rozpočet nemá zapracované výdavkové limity, ktoré by naopak mohli toto rozdávanie Igora Matoviča obmedziť. Myslí si teda ešte niekto, že vláda urobí sebareflexiu?

Nie, neurobí. Koalícia bude ešte presvedčenejšia o svojej pravde, Igor Matovič bude ešte arogantnejší a Slovensko bude stále bez vízie. A čo je na tom to najhoršie, triumfálny návrat Smeru bude ešte reálnejší.

Marian Viskupič, poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru pre financie a rozpočetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…