Domov Zahraničie Vladimír Putin ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta

Vladimír Putin ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta

0
0

Minulý týždeň Vladimír Putin vo svojom tradičnom príhovore k svojmu ľudu oznámil svoj zámer kandidovať do ďalších prezidentských volieb ako nezávislý kandidát.

Vladimír Putin bude jedným z ďalších kandidátov, ktorý sa bude uchádzať o podporu počas ďalších prezidentských volieb v Rusku v roku 2018.

Prezidentské voľby v roku 2018

Prezidentské voľby v Rusku sú dvojkolové. Prvé kolo sa uskutoční v nedeľu 18. marca 2018 a druhé kolo o tri týždne neskôr, 8. apríla 2018. Podmienky zvolenia sú, v prvom kole zisk absolútnej väčšiny hlasov (viac ako polovicu oprávnených voličov), v druhom kole stačí jednoduchá väčšina, pričom sa vyberá z dvoch najsilnejších kandidátov.

Doteraz známi kandidáti na ruského prezidenta

Kandidátov je viac ako dosť, od tých významnejších v podobe opozičných protivníkov až po menej relevantných. Niektorí z nich doteraz svoju kandidatúru neoznámili, no médiá a verejnosť očakáva ich potenciálnu kandidatúru.

Môžu to byť Sergej Bizjukin, Grigorij Javlinskij, Alexej Navalnyj, Xenija Sobčaková, Vladimir Žirinovskij a potenciálne ďalší kandidáti.

Vladimír Putin

Vladimír Putin má dnes už 65 rokov, pričom vládne v Rusku nepretržite, či už ako predseda vlády alebo prezident, od roku 2000. V prípade ak by vyhral, svoj 6 ročný mandát by ukončoval až v jeho 72 rokoch. Putin je kontroverzná osobnosť jeho podporovatelia ho chvália ako otca národa, ako prispievateľa k mieru či už v Sýrii v boji proti takzvanému islamskému štátu, alebo v boji proti terorizmu. Opodstatnená kritika však poukazuje na autoritársky systém vlády, anexiu Krymu, či podporu hybridného vedia konfliktov po celom svete.

Kto bude nástupca Putina

Jedna otázka je, kto bude prezident, ale tu všetci očakávajú víťazstvo Vladimíra Putina, no dôležitejšou otázkou zostáva, kto bude nástupcom súčasného prezidenta po jeho štvrtom volebnom období v roku 2024.

Niektorí očakávajú, že nástupcu vyberie sám Putin, iní naznačujú vznik sporu medzi ruskými politickými elitami.

Už niektoré kroky po voľbách v roku 2018 môžu naznačiť ďalšie smerovanie, či bude aj naďalej na pozícii predsedu vlády Dmitrij Medvedev, alebo niekto iný. Pretože niekedy práve tento post býva označovaný ako korunný nástupca prezidenta.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 12/2020: Ľudstvo bojuje s pandémiou i ekonomickými dopadmi, planéta ožíva

Boj s pandémiou koronavírusu pokračuje aj naďalej, ako na Slovensku tak aj vo svete. Zatia…