Domov Slovensko Vládne strany podpísali dodatok ku koaličnej zmluve

Vládne strany podpísali dodatok ku koaličnej zmluve

0
0

Predsedovia vládnych strán SMER-SD, SNS a Most-Híd podpísali dodatok ku koaličnej zmluve. Potreba takéhoto dodatku sa zrodila z iniciatívy SNS, ktorá v auguste najskôr odstúpila od koaličnej dohody, neskôr sa s partnermi dohodla na podpísaní dodatku.

Lídri koaličných strán Robert Fico, Andrej Danko a Béla Bugár na vypracovanie dodatku ku koaličnej zmluve vytvorili skupinu, v ktorej mala zastúpenie každá zo strán.

Boli v nej za Smer‑SD vedúci Úradu vlády SR Igor Federič, za Most‑Híd Ábel Ravasz a za SNS predseda poslaneckého klubu Tibor Bernaťák. Už minulý týždeň oznámili, že vo veci vypracovania dodatku došlo k zhode a ten tak bol pripravený na podpis už tento pondelok.

Podstatou dodatku je najmä úprava komunikácie medzi stranami. Napriek tomu, že SNS avizovala najmä potrebu zmeny programových priorít, tie v dodatku riešené nie sú.

Podľa predsedu vlády Roberta Fica by sa o nich mali predstavitelia strán rozprávať ešte túto jeseň. Všetci traja lídri si od podpísaného dodatku sľubujú najmä efektívnejšiu spoluprácu koaličných partnerov.

Dodatok ku koaličnej zmluve

Dodatok rieši pravidlá komunikácie v rámci koalície. Koaliční lídri sa budú stretávať na pravidelných stretnutiach každý pondelok pred zasadaním parlamentu a vlády.

Predstavitelia vládnej koalície sa nebudú vzájomne prekvapovať návrhmi zákonov a pred ich predložením na rokovanie vlády alebo parlamentu ich predstavia koaličným partnerom. Tiež dohodli intenzívnejšiu komunikáciu krajských aj okresných organizácií svojich politických strán.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…