Domov Šport Vlhová a Shiffrinová sa podelili o víťazstvo v „obráku“

Vlhová a Shiffrinová sa podelili o víťazstvo v „obráku“

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová a jej najväčšia súperka Američanka Mikaela Shiffrinová dosiahli v obrovskom slalome Svetového pohára v Maribore navlas rovnaký čas a podelili sa o najvyšší stupienok.

Hoci po prvom kole zaostávala Vlhová o 48 stotín sekundy, v druhom kole predviedla najlepšiu jazdu zo všetkých a manko dobehla. V súčte oboch kôl zaznamenali obe pretekárky rovnaký čas 2:31,31 min a spoločne sa postavili na najvyšší stupeň.

Tretie miesto obsadila s odstupom 93 stotín sekundy Ragnhild Mowinckelová, ktorá je reprezentantkou Nórska. „Som šťastná, pretože druhé kolo som šla geniálne.

Snažila som sa riskovať najviac, ako som vedela, a nakoniec to vyšlo. S Mikaelou sme počas sezóny stále prvé alebo druhé, teraz sme si to takto podelili,“ uviedla Vlhová po pretekoch pre RTVS.

Dvadsaťtriročná Petra Vlhová docielila svoje druhé víťazstvo v obrovskom slalome v kariére, po prvýkrát triumfovala na konci minulého roka v Semmeringu.

Celkovo zvíťazila ôsmykrát na podujatí Svetového pohára, líderka celkového poradia Shiffrinová sa na najvyšší stupienok postavila až 55-krát.

Na sklamanie nie je čas

Napínavý duel medzi Vlhovou a Shiffrinovou sa v Maribore očakával aj v Petrinej najsilnejšej disciplíne, v slalome. Zlé počasie však naša reprezentantka zvládla horšie ako jej súperka a skončila „až“ piata.

Viditeľne sklamaná Vlhová sa okamžite po skončení pretekov spoločne s celým tímom presunula do švédskeho mesta Aare, kde sa od 5. do 17. februára konajú majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní a naša reprezentantka si brúsi zuby na najvyššie priečky.

Štartovať bude v troch disciplínach – v kombinácii, v obrovskom slalome a napokon v slalome.