Domov Šport Vlhová na skvelom druhom mieste v americkom Killingtone

Vlhová na skvelom druhom mieste v americkom Killingtone

0
0

Slovenka Petra Vlhová skončila na skvelom druhom mieste v slalome Svetového pohára alpských lyžiarok v americkom Killingtone.

Pripísala si ďalších 80 bodov do slalomového hodnotenia SP a v hodnotení disciplíny jej po dvoch pretekoch patrí líderská pozícia spoločne s fenomenálnou Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Dvadsaťdvaročná Liptáčka sa ôsmykrát v kariére dostala na pódium vo Svetovom pohári v slalome a po druhý raz obsadila druhé miesto (predtým Záhreb 2017).

Jej momentálna štatistika pódiových umiestnení obsahuje tri prvé, dve druhé a tri tretie miesta. „V prvom kole som sa necítila úplne ideálne. Nebola som vo svojej koži a celkom som sa aj trápila.

Z piateho miesta som bola trochu nešťastná. V 2. kole som dala do toho všetko, išla som na 120 % a nakoniec to vyšlo na druhé miesto. Som šťastná, aj keď trošku mrzí ten veľký odstup na Shiffrinovú.

Je to s ňou boj,“ uviedla Petra Vlhová a pokračovala: „Mrzí ma to 1. kolo, ale ako som už povedala v Levi – súperiť so Shiffrinovou sa dá. Keď ju však chcem poraziť, potrebujem na to dve dobré kolá. A to som dnes nezvládla.“

Najlepšie slalomárky si teraz dajú takmer mesačnú pauzu. Najbližšie sa predstavia 20. decembra vo francúzskom Courcheveli a v starom roku ešte aj 29. decembra v rakúskom Lienzi.

Pozrite si druhé kolo v podaní Petry Vlhovej

val, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mužov zachránil nápis SOS v piesku

Obrovský nápis SOS v piesku zachránil trojicu Mikronézanov, ktorí uviazli na drobnom ostro…