Domov Šport Vlhová nezvládla úvodný slalom sezóny

Vlhová nezvládla úvodný slalom sezóny

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa na prvé preteky sezóny vo svojej najsilnejšej disciplíne nemohla dočkať a presne tak aj zajazdila prvé kolo slalomu v Levi. V druhom kole však spravila chybu, kvôli ktorej vypadla.

Úvodný slalom žien v novej sezóne Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo fínskom Levi začal pre slovenské farby skvele. Po prvom kole to bola totiž práve slovenská reprezentantka, ktorej meno svietilo na čele priebežného poradia.

Petra Vlhová mala pred svojou najväčšou rivalkou, americkou lyžiarkou Mikaelou Shiffrinovou, náskok 13 stotín sekundy a pred druhým kolom si brúsila zuby na prvý triumf v tejto sezóne.

Hneď po prvom medzičase druhého kola však spravila malú chybu, ktorá ju „vyhodila“ mimo stopu do hlbšieho snehu, kde už nedokázala udržať rovnováhu a padla.

Po troch pódiových miestach v Levi (rok 2016 – 3. miesto, 2017 – 1., 2018 – 2.) tak tentoraz ostala mimo klasifikácie. Prvý slalom sezóny ovládla jej najväčšia rivalka, Američanka Shiffrinová.

Hoci Petra neskrývala po pretekoch sklamanie, je jej jasné, že sezóna sa ešte len začína. „Musíme si pozrieť, čo sa stalo, zrejme mi zarezalo špičky.

Žiaľ, spravila som chybu, ktorá sa mi nestala veľmi dlho a veľmi dlho ma bude mrzieť. Veľmi ma to hnevá, keďže po prvom kole som to mala dobre rozbehnuté, cítila som sa fajn. Išla som naplno, no tentoraz som vypadla.

Kto však neriskuje, ten nezvíťazí. Musím to predýchať, ale ešte je len začiatok sezóny, čakajú nás ďalšie preteky. V Amerike sa budem snažiť ísť na riziko rovnako ako tu a raz to určite vyjde,“ povedala Petra Vlhová pre RTVS.

Napriek Vlhovej pádu je hneď po úvodnom kole SP jasné, že aj v tejto sezóne sa môžeme tešiť na veľkú rivalitu Shiffrinová – Vlhová.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…