Domov Šport Vlhová opäť dominovala v obrovskom slalome

Vlhová opäť dominovala v obrovskom slalome

0
0

Petra Vlhová sa v tejto sezóne na svahoch viditeľne baví. Takmer každý svoj štart dokáže premeniť na pódiové umiestnenie a inak to nebolo ani na pretekoch Svetového pohára v Špindlerovom Mlyne.

Slovenská zjazdárka Petra Vlhová v Čechách potvrdila, že titul majsterky sveta v obrovskom slalome jej patrí právom.

U našich susedov, aj vďaka takmer domácemu prostrediu, ktoré jej vytvorila masa slovenských fanúšikov, triumfovala o 11 stotiniek pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou a o 60 stotín pred svojou najväčšou rivalkou Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá už má istotu zisku Veľkého glóbusu.

„Bol to naozaj veľký boj nielen so súperkami, ale aj s traťou a počasím. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale nakoniec som to zvládla. Mám tu veľmi veľa fanúšikov, čo je pre mňa výnimočné.

Cítim sa ako na domácich pretekoch. Som šťastná aj za to množstvo fanúšikov, ktorí sem prišli a fantasticky ma povzbudzovali,“ povedala spokojná Vlhová.

Vďaka skvelým tohtosezónnym výkonom v „obráku“ si však naša reprezentantka zachováva stále nádej na zisk Malého glóbusu. O jeho držiteľke sa definitívne rozhodne v budúcotýždňových pretekoch v Andorre.

Hneď ďalší deň sa pretekárky postavili na štart slalomu. Peťa urobila v 1. kole niekoľko chýb, ktoré ju nakoniec stáli možnosť bojovať o víťazstvo, avšak kvalitnou jazdou v druhom kole si napokon zaistila ďalšie pódiové umiestnenie, a to už 24. v tejto sezóne.

Vlhová a Shiffrinová si vymenili svoje piatkové pozície, pričom tentokrát Peťa zaostala o 2 sekundy. Medzi ne sa dostala Wendy Holdenerová s odstupom za víťazkou 85 stotín.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Maratón pod 2 hodiny! Kipchoge posunul hranice možného

Kenský vytrvalec Eliud Kipchoge ako prvý človek v histórii pokoril hranicu dvoch hodín na …