Domov Šport VIDEO: Vlhová opäť nestačila na Shiffrinovú

VIDEO: Vlhová opäť nestačila na Shiffrinovú

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zažíva vydarený úvod sezóny. Na Svetovom pohári vo švajčiarskom St. Moritz mala triumf na dosah. Po tretíkrát sa ale musela uspokojiť „len “ s 2. miestom. Jej premožiteľkou sa znovu stala Američanka Mikaela Shiffrinová.

Petra Vlhová zaznamenáva v prebiehajúcej sezóne výborné výsledky. Už trikrát sa jej podarilo obsadiť 2. miesto.

Vo všetkých prípadoch jej ale triumf vyfúkla americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová, ktorá potvrdzuje, že víťazstvo nikomu nedaruje. To dokázala aj v nedeľňajšom paralelnom slalome.

Chyba v závere ju stála prvý triumf

Po dvoch druhých miestach v slalome, ktoré si pripísala vo fínskom Levi a americkom Killingtone mala 23-ročná Liptáčka víťazstvo na dosah. V paralelnom slalome sa vo finále postavila zoči‑voči najväčšej konkurentke Mikaele Shiffrinovej.

Spočiatku sa zdalo, že Slovenka je odhodlaná nepriaznivú bilanciu zmierniť a po prvýkrát v sezóne Shiffrinovú poraziť. Takmer celý slalom mala pred Američankou drobný náskok.

Chyba v závere pretekov ale znamenala jeho stratu a opäť nasledoval scenár, ktorý Vlhová bohužiaľ veľmi dobre pozná. Do cieľa prišla o 11 stotín sekundy neskôr.

Z víťazstva sa už po piatykrát v tejto sezóne tešila práve americká lyžiarka. Aj napriek tomu ale Petra dokázala, že patrí medzi elitu a do celkového hodnotenia si pripísala 80 cenných bodov.

Vďaka nim sa v boji o veľký glóbus posunula zo šiesteho na tretie miesto. Prvé miesto suverénne zastáva práve Shiffrinová, ktorá ma celkovo na konte 48 triumfov v pretekoch Svetového pohára.

Vlhová svojím fanúšikom odkázala, že aj napriek náročným podmienkam spravila všetko, čo bolo v jej silách, aj keď to na víťazstvo napokon nestačilo. Je ale pripravená trénovať, aby si v nasledujúcich pretekoch vyjazdila vytúžené 1. miesto.

Skvelý finálový paralelný slalom dvoch najlepších pretekárok:

pepe, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Zákopová politika

Žijeme v zákopoch, jeden proti druhému bojujeme. V predvolebnom čase sa to bude stupňovať.…