Domov Šport Vlhová s druhou medailou na MS 2021

Vlhová s druhou medailou na MS 2021

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní druhú medailu. Po striebre z kombinácie si rovnako striebro vybojovala aj v sobotnom slalome. V talianskej Cortine d’Ampezzo nestačila len na Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú. Tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová s odstupom 1,98 s.

Súťaž otvorila Liensbergerová, povzbudená medailami z prechádzajúcich dvoch štartov na šampionáte, bez viditeľnej chyby nastavila latku skutočne vysoko.

Vlhová, pre ktorú to bola posledná disciplína na tohtoročných MS, odštartovala hneď po nej s číslom 2, a takisto išla bez viditeľnejšej chyby. Miernu stratu nabrala vo vrchnej časti a zaostávala na všetkých medzičasoch, no s Liensbergerovou sa v prvom kole vyprofilovali ako jasné kandidátky na zlato.

Vlhová figurovala na druhom mieste, keď zaostávala o 30 stotín sekundy za priebežnou líderkou, tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová s mankom 1,24 s.

V druhom kole bol podklad mäkší a na zradnej trati nórskeho trénera mali mnohé lyžiarky problémy a viaceré z nich preteky ani nedokončili. Vlhová vstúpila do trate ideálne a jej náskok pred priebežne vedúcou Shiffrinovou ani na jednom medzičase neklesol pod sekundu.

Išla dravo a v cieli mohla pomýšľať na najcennejší kov. Liensbergerová, ktorá stále čaká na svoje premiérové víťazstvo v pretekoch Svetového pohára, sa nezľakla úlohy líderky, lyžovala agresívne a zároveň isto. Zelené čísla na každom medzičase zvyšovala, nedopustila sa zásadnej chyby a suverénne triumfovala. Najrýchlejšia bola v oboch kolách.

„Mám toho naozaj dosť“

Petra Vlhová tak na tohtoročných MS získala druhé striebro. Dovedna už má na svojom konte štyri medaily tohto lesku zo svetových šampionátov. Tento kov získala v alpskej kombinácii na MS 2019 aj 2021 a bola členkou strieborného slovenského tímu na MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritizi…