Domov Šport Vlhová v Kranjskej Gore potvrdila top formu

Vlhová v Kranjskej Gore potvrdila top formu

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová patrila cez víkend v slovinskej Kranjskej Gore medzi najväčšie favoritky na víťazstvo v obrovskom slalome i slalome. V oboch disciplínach potvrdila, že momentálne patrí medzi najlepšie pretekárky Svetového pohára alpských lyžiarskych disciplín.

Obrovský slalom pre Robinsonovú

Sobotné prvé kolo obrovského slalomu zvládla Petra Vlhová skvele, keď ho vyhrala s náskokom 0,24 s pred novozélandskou lyžiarkou Alice Robinsonovou.

Mladučké prekvapenie tejto sezóny, len 18-ročná Novozélanďanka však v druhom kole predviedla fenomenálnu jazdu na hrane rizika a porazila slovenskú pretekárku o 34 stotín sekundy.

Na treťom mieste skončili už s veľkým odstupom 1,59 s Švajčiarka Wendy Holdenerová a domáca Meta Hrovatová. „Mrzí ma to, že som si neudržala pozíciu z prvého kola.

Momentálne jazdím na víťazstvá, ale Alice bola dnes lepšia. V prvom kole urobila obrovskú chybu a vedeli sme, že v tom druhom pôjde naplno. Dala nádhernú jazdu a ja som druhá.

Druhé miesto je skvelé, ale keď je človek po prvom kole na čele, chce to potvrdiť. Robila som však chyby, ktoré ma stáli víťazstvo,“ povedala po druhom kole Petra Vlhová.

Napriek sklamaniu slovenskej lyžiarky je druhé miesto v obrovskom slalome v Kranjskej Gore pre ňu už šieste pódiové umiestnenie v obrovskom slalome v tejto sezóne zo šiestich pretekov. Okrem terajšieho druhého štyrikrát vyhrala a raz bola tretia.

Víťazná nedeľa

V prvom kole nedeľného slalomu nepredviedla slovenská pretekárka majstrovskú jazdu a s odstupom 92 stotín sa musela uspokojiť so štvrtou priečkou.

Nebola by to však Peťa, keby v druhom kole nevydala zo seba maximum. Najrýchlejšou jazdou vytvorila potrebný tlak na víťazku prvého kola Švédku Larssonovú, ktorá napokon niekoľko bránok pred cieľovou čiarou spadla.

To však nijako neznižuje váhu víťazstva Vlhovej, ktorá sa tak postavila na najvyšší stupienok v rámci Svetového pohára už po 14. krát v kariére. „Mala som veľké šťastie, lebo Anna bola veľmi rýchla.

Nakoniec urobila chybu a všetko sa zmenilo. Som rada, že som v sebe našla silu zlepšiť sa v druhom kole, lebo to prvé bolo v mojom podaní zlé.

Veľmi si užívam prakticky domáce prostredie, ktoré som mala v Kranjskej Gore. Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí utvorili takú skvelú atmosféru,“ povedala Petra Vlhová po svojom víťazstve.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Keď športujú zvieratá

    Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …
  • VIDEO: Strasti „home officu“

    Približne tretina sveta je dnes v karanténe. Tí, čo môžu, pracujú z domu. Avšak pokiaľ ste…
  • VIDEO: Keď sa zrazu prepadneš!

    Kde sa stratil? Na oko úplne nenápadný trik zmiznutia, ktorý však zvieratá nechápu a keby …
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Keď športujú zvieratá

Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …