Domov Šport Vlhová vicemajsterkou v kombinácii

Vlhová vicemajsterkou v kombinácii

0
0

Na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní má Slovensko jednoznačne najväčšiu nádej v podobe Petry Vlhovej. Tá potvrdila svoje ambície už v prvej disciplíne, v ktorej štartovala. V alpskej kombinácii ju zdolala len jedna súperka, a tak si Slovensko pripísalo vôbec prvú medailu v individuálnych disciplínach na MS.

Petra Vlhová si naplánovala na MS štart až v troch disciplínach. V tej prvej – alpskej kombinácii – záležalo najmä na tom, ako si Peťa poradí s disciplínou, v ktorej štartovať nezvykne.

Zjazd však zvládla nad očakávanie dobre a 8. miesto znamenalo, že ak zvládne tradičným spôsobom slalom, Slovensko bude oslavovať medailu. Záležalo len na jej lesku.

Napokon Peťa v závere trate stratila pár desatiniek, ktoré ju stáli titul majsterky sveta. O tri stotinky ju totiž predstihla Wendy Holdenerová, ktorá obhájila titul majsterky sveta.

Slovenská reprezentantka však získala striebornú medailu. „V zjazde som podala skvelý výkon. Bolo potrebné sa udržať čo najbližšie k Wendy. Keď som prišla do cieľa so stratou len 7 desatín, veľmi som sa tešila, lebo som vedela, že medaila je reálna.

Slalom? Nebola to zlá jazda, ale mohlo to byť aj rýchlejšie. Som druhá, aj keď tri stotiny, to je skoro nič. Samozrejme, veľmi sa teším, že mám konečne medailu,“ tešila sa Vlhová zo skvelého úspechu.

Peťu ešte vo Švédskom Aare čaká štvrtkový obrovský slalom, ale najmä sobotná súťaž v slalome, kde bude chcieť útočiť na najvyššiu priečku.

Tím striebro neobhájil

Z ostatných disciplín, v ktorých sa predstavili slovenskí pretekári, sme sa najviac sústredili na tímovú súťaž, v ktorej sme naposledy prekvapivo získali striebro.

Tímu v zložení Adam Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková a Petra Hromcová však citeľne chýbali dve najväčšie esá slovenského zjazdového lyžovania posledných rokov – Veronika Velez‑Zuzulová, ktorá už ukončila kariéru a Petra Vlhová, ktorá sa sústreďuje na individuálne disciplíny.

Slovenský tím si to v prvom kole rozdal so Slovinskom. Oba naše body získali mužskí členovia tímu a za stavu 2:2 sme na základe lepšieho súčtu časov postúpili do štvrťfinále.

V ňom si naši lyžiari neporadili s reprezentantami Rakúska, nezískali ani bod a z boja o medaily vypadli.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Kúzelník s loptou

Stačí mu futbalová lopta, malinký priestor a kohokoľvek privádza do šialenstva. Tento mlad…