Domov Šport VIDEO: Vlhová víťazkou úvodného slalomu sezóny v Levi

VIDEO: Vlhová víťazkou úvodného slalomu sezóny v Levi

0
0

Slovenka Petra Vlhová sa stala víťazkou úvodného ženského slalomu nového ročníka Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo fínskom Levi.

Vo svojej dominantnej disciplíne triumfovala po tretí raz v kariére po Aare 2015 a Aspene 2017. Vlhová zdolala v súčte oboch kôl americkú favoritku a obhajkyňu veľkého glóbusu za celkový triumf vo SP Mikaelu Shiffrinovú o 10 stotín sekundy.

Švajčiarka Wendy Holdenerová na bronzovom stupienku zaostala už výraznejšie – o 1,35 s. „Bolo to úžasné, ale aj veľmi náročné. Som naozaj šťastná, Mikaela je vždy rýchla, ale teraz som ju zdolala.

Svetový pohár, potom ZOH

Pre mňa je dnešok najlepším dňom,“ povedala Petra Vlhová v prvej televíznej reakcii pre FIS. Neskôr na športovom portáli laola1.at doplnila: „Cítila som sa veľmi dobre a je úžasné, že som dokázala Mikaelu zdolať.

Je totiž nesmierne silná. Pred olympijskou sezónou som veľmi tvrdo trénovala a túžim po tom, aby výsledky boli zodpovedajúce. Priebežným cieľom zatiaľ zostáva Svetový pohár, až na konci januára presmerujem koncentráciu na ZOH.“

V celkovom priebežnom poradí SP 2017/2018 je Vlhová v súčte dvoch pretekov druhá o 10 bodov za Shiffrinovou, v slalome je po úvodných pretekoch, logicky, líderkou.

Zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho Vlhová sa aj pred rokom na Čiernej zjazdovke v Levi dostala do najlepšej trojky, skončila tam na bronzovej pozícii.

Celkovo si 22-ročná Liptáčka pripísala siedme pódiové umiestnenie v kariére (3-1-3). Vlhová sa už v prvom kole prezentovala agresívnou jazdou s minimom chýb a preťala cieľovú čiaru iba o 21 stotín sekundy neskôr ako Shiffrinová.

V druhom kole svoju veľkú americkú rivalku zdolala rovnako ako v poslednom slalome uplynulej sezóne v americkom Aspene.

val, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mužov zachránil nápis SOS v piesku

Obrovský nápis SOS v piesku zachránil trojicu Mikronézanov, ktorí uviazli na drobnom ostro…