Domov Šport Vlhová zvíťazila v Lenzerheide, úspešný návrat Velez‑Zuzulovej

Vlhová zvíťazila v Lenzerheide, úspešný návrat Velez‑Zuzulovej

0
0

Slovenský ženský slalom zažil fantastickú olympijskú generálku, keď vo švajčiarskom Lenzerheide v súťaži Svetového pohára triumfovala Petra Vlhová. Navyše svoj úspešný návrat dvanástym miestom slávila Veronika Velez‑Zuzulová.

Petra Vlhová majstrovskou druhou jazdou zdolala všetky súperky s výnimkou Mikaely Shiffrinovej. Fenomenálna Američanka sa však tentoraz porazila sama, na poslednom medzičase viedla o 1,09 s pred Vlhovou, ale po hrubej chybe sa jej rozplynul sen o predĺžení víťaznej slalomovej série vo Svetovom pohári.

Napokon síce prešla cieľom s veľkou časovou stratou, ale klasifikovaná nebola. „Je mi ľúto, čo sa stalo Mikaele, ale zároveň ja som toto víťazstvo veľmi potrebovala.

Predchádzajúce preteky mi nevychádzali podľa predstáv, bola to taká menšia kríza,“ vravela Vlhová v prvej televíznej reakcii v cieli pretekov. Druhým víťazstvom a štvrtým pódiovým umiestnením v tejto sezóne 22-ročná Liptáčka potvrdila druhú priečku v hodnotení slalomu a celkovo poskočila na štvrtú pozíciu v celkovom hodnotení Svetového pohára.

Pred zimnými olympijskými hrami v Pjongčangu zároveň zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho nabrala veľa potrebného sebavedomia. „Uvedomujem si, že toto bol posledný slalom pred olympijskými hrami.

Musím sa však dobre pripraviť. Tam môže byť všetko inak, lebo na olympiáde sú špecifické preteky,“ vravela Vlhová. Slalom v Lenzerheide priniesol dvojnásobnú slovenskú radosť.

Veronika Velez‑Zuzulová absolvovala úspešný návrat.

Zranením kolena ťažko skúšaná Veronika Velez‑Zuzulová sa po necelých 10 mesiacoch predstavila v pretekoch Svetového pohára a napriek tomu, že do svojho prvého slalomu v sezóne (a možno aj posledného v kariére SP) vstupovala bez vážnejších výsledkových ambícií, napokon z toho bolo 12. miesto a 22 bodov do hodnotenia SP.

„V prvom kole som vôbec bola rada, že som postúpila do toho druhého. V druhom kole som si potom na štarte povedala, že budem bojovať. Zároveň bol však vo mne reálne pocit, že ešte nemám na tie najlepšie.

Keď som prišla do cieľa a zbadala som zelené svetlo pri svojom mene, bol to úžasný pocit. Môžem ho hádam prirovnať k tomu, keď som vyhrala preteky Svetového pohára,“ uviedla Velez‑Zuzulová.

val, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…