Domov Šport Vlhovej prvé víťazstvo v sezóne

Vlhovej prvé víťazstvo v sezóne

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa dočkala. Po tom, čo si predminulý víkend dopriala oddych, keď sa nezúčastnila takzvaného „kĺzavého“ víkendu v kanadskom Lake Louise, sa tentokrát predviedla v St. Moritzi v skvelej forme a zaknihovala prvé víťazstvo v SP v tejto sezóne.

Petra Vlhová bola pri neúčasti líderky rebríčka Svetového pohára Američanky Shiffrinovej najväčšou favoritkou na triumf v paralelnom slalome.

Suverénne do finále

Svoje najvyššie ambície naznačila slovenská lyžiarka už v kvalifikácii, ktorú vyhrala.

Následne si v dvojjazdovom šestnásťfinále suverénne poradila s Holanďankou Adrianou Jelinkovou, aby potom v jednojazdových ostatných kolách postupne porazila Kristin Lysdahlovú z Nórska, Laurence St. Germainovú z Kanady a aj Slovinku Metu Hrovatovú, ktorá síce v polovici trati viedla, no napokon sa do finále prebojovala slovenská lyžiarka.

Rozhodli 2 stotinky

Finálový duel s Annou Swennovou Larssonovou bol veľmi vyrovnaný a len dve stotinky sekundy rozhodli o tom, že sa Petra Vlhová po prvýkrát v sezóne SP postavila na najvyšší stupienok.

„Som veľmi šťastná, konečne sa mi podarilo zvíťaziť. Posledné dva‑tri týždne boli veľmi náročné, takže sa veľmi teším. Od rána som sa cítila dobre, môj tím skvele pracoval, dali sme do toho všetko a nakoniec to vyšlo.

Na štarte som sa vždy modlila, aby som išla v červenej trati. Posledné dve jazdy som však išla v modrej. Semifinále som trošku pokazila, ale vo finále som dala zo seba maximum.

Trošku som strácala, no išla som naplno a nakoniec som vyhrala,“ povedala Vlhová krátko po svojom triumfe.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …