Domov Šport Vo futbalovej Barcelone to vrie

Vo futbalovej Barcelone to vrie

0
0

Zdá sa, že futbalová Barcelona čelí vážnej kríze. A to momentálne nemyslíme tú v súvislosti s koronavírusom. Koncom minulého týždňa zo svojich funkcií v správnej rade klubu odstúpilo až 6 členov. Ako dôvod uviedli nespokojnosť s konaním prezidenta Bartomeua, no skloňuje sa aj korupcia.

Už dlhšie tlejúce problémy v kuchyni barcelonského klubu sa rozhodla riešiť šestica členov správnej rady Emili Rousaud, Enric Tombas, Maria Teixidor, Silvio Elias, Josep Pont a Jordi Calsamiglia odchodom z riadiacich štruktúr veľkoklubu, ktorý sa okrem futbalu na najvyššej úrovni venuje aj basketbalu, hádzanej, či ženskému futbalu.

„Nižšie podpísaní riaditelia oznamujeme prezidentovi Bartomeuovi naše rozhodnutie neodvolateľne odstúpiť z funkcií v klube FC Barcelona.

K tomuto rozhodnutiu sme dospeli preto, že sme sa nemohli stotožniť s formou vedenia tohto klubu vzhľadom na dôležité výzvy v budúcnosti a najmä scenára po pandémii.

Taktiež musíme zdôrazniť naše znepokojenie nad nešťastnou epizódou na sociálnych sieťach, známou ako Barcagate (vedenie klubu si malo najať PR agentúru, aby očierňovala niektorých hráčov a členov vedenia klubu, pozn. redakcie), o ktorej sme sa dozvedeli z médií,“ znie oficiálne stanovisko odídencov, medzi ktorými sú aj dvaja, dnes už bývalí, viceprezidenti klubu.

Zároveň vyzvali prezidenta, aby čo najskôr, ako to bude možné, vyhlásil voľby na nového prezidenta klubu, čo by umožnilo, aby na čele klubu stál opäť človek s plnou autoritou a dôverou.

Prezident FC Barcelona

Najvyšší muž katalánskeho veľkoklubu je volený na šesťročné volebné obdobie členmi klubu, ktorých je približne 160 000. Voľby sa konajú na štadióne FC Barcelona Camp Nou.

Josep Maria Bartomeu je oficiálne prezidentom FC Barcelona od roku 2015, kedy vyhral voľby, avšak na tejto stoličke sedí už od januára 2014, kedy nahradil rezignovaného Sandra Rosella. Najbližšie voľby sú naplánované na leto 2021, no Bartomeu v nich už kandidovať nebude.

Problémy „blaugranas“

Pravdou je, že problémy v štruktúrach Barcelony nie sú ničím novým. Piskot smerovaný na vedenie „blaugranas“ sa neraz ozýval aj z tribún, ktoré žiadali odstúpenie súčasného prezidenta Josepa Maríu Bartomeua.

Tomu fanúšikovia zazlievajú najmä nedostatočnú snahu vrátiť spať do klubu brazílčana Neymara Jr. Ich dôveru si však výrazne narušil, keď sa prevalila kauza zvaná Barcagate, ktorá mala byť jeho snahou o vylepšenie svojho imidžu i imidžu jemu naklonených ľudí a naopak mala vrhnúť zlé svetlo na „nepohodlných“ členov klubu.

Okrem toho, jeden z dnes už bývalých viceprezidentov klubu Emili Rousaud obvinil Bartomeua v rozhovore pre miestne médiá z korupcie.

„Kategoricky odmietame akekoľvek aktivity, ktoré by sa mohli dať označiť ako korupčné a vyhradzujeme si právo podniknúť v celej veci právne kroky,“ uvádza sa v stanovisku klubu s dovetkom, že odchod šestice bol iniciovaný práve prezidentom Bartomeuom s cieľom prestavby vedenia.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…