Domov Šport Vodáci na MS s dvomi cennými kovmi

Vodáci na MS s dvomi cennými kovmi

0
0

Slovenskí vodáci vylovili na majstrovstvách sveta v Kodani dve medaily. Od slovenského štvorkajaku v disciplíne K4 na 500 m bola rýchlejšia jediná loď, dvojkajak na rovnakej trati predbehli dve lode.

Skvelý finiš K4

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka, Adam Botek získal na MS v Kodani striebornú medailu v K4 na 500 m. Vo finále finišoval na druhom mieste o 0,40 s za loďou Ukrajiny. Bronz patrí Česku. Baláž, Myšák, Zalka a Botek v dánskej metropole nadviazali na striebro z ME v poľskej Poznani.

Slováci mali dobrý štart a po úvodnej 250-ke figurovali na druhom mieste za Bielorusmi. V ďalšej časti trate trochu stratili, no predviedli skvelý finiš a prepracovali sa na strieborný stupienok za Ukrajincov, ktorí sa stali nečakane majstrami sveta.

Slovensko je jedinou krajinou, ktorá v K4 na 500 m v tomto roku vybojovala cenné kovy na MS, ME i na OH 2020. Pri zisku bronzu na olympiáde v Tokiu sedel namiesto Zalku v lodi skúsený Erik Vlček, ktorý ukončil sezónu a v Kodani neštartoval.

„Háčik“ káštvorky Baláž po sobotňajšom finále neskrýval veľkú spokojnosť. „Jazda bola super. Všetko nám sadlo – štart, stred aj záver. Naša taktika nám dokonale vyšla. Všetky lode to od štartu napália. My sa snažíme o to, aby nám veľmi neušli a spoliehame sa na silný záver. Posledných 100 metrov nám vyšlo naozaj výborne. Ukrajinci neboli na olympiáde v Tokiu a od ME trénovali na MS, pre nich to bol vrchol sezóny,“ uviedol Baláž.

Prvé finále – prvá medaila

Myšák s Balážom získali v Kodani ešte jednu medailu. Vo finále K2 na 500 m finišovali na treťom mieste za španielskym tandemom Marcus Walz, Rodrigo Germade a nemeckým duom Tobias Schultz, Martin Miller. Úspech v kádvojke na päťstovke je o to cennejší, že táto disciplína bude súčasťou olympijského programu na OH 2024 v Paríži…