Domov Slovensko Vojaci zo Serede budovali dočasnú mostovku v obci Valaská Belá, ktorá bola zasiahnutá povodňami

Vojaci zo Serede budovali dočasnú mostovku v obci Valaská Belá, ktorá bola zasiahnutá povodňami

0
0

Príslušníci Ozbrojených síl SR zo Ženijného práporu Sereď budovali v obci Valaská Belá v okrese Prievidza mostovku na vodnom toku, ktorá nahradí poškodený most. Prepravu zabezpečili OS SR v spolupráci s Vojenskými lesmi a majetkami SR, š. p.

„Som veľmi rád, že naši vojaci opäť potvrdzujú, že sa na nich občania môžu pri vzniku rôznych krízových situácií spoľahnúť. Ich nasadenie a pomoc v rámci domáceho krízového manažmentu je neodmysliteľnou súčasťou pracovných úloh a verím, že tak ako vždy, aj tentokrát to ocenia občania, ktorým bude premostenie slúžiť,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď, ktorý zároveň upozornil, že pomoc občanom sa dá zodpovedne vykonávať iba za predpokladu vyškoleného personálu, ale rovnako tak adekvátnej, modernej a spoľahlivej techniky.

Tieto slová potvrdil aj veliteľ ženijného práporu, pplk. Jozef Kasl: „Ozbrojené sily sú pripravené pomôcť vždy, keď to je nevyhnutné. Naši ženisti zasahujú v ťažkých podmienkach a pri veľkých škodách.

Teší ma, že plánované modernizačné projekty nám uľahčia prácu a v konečnom dôsledku pomôžu občanom podobne ako vo Valašskej Belej.“ Kasl zároveň dodal, že na realizáciu tohto projektu bolo použitých 9 kusov ženijnej techniky.

K poškodeniu mosta došlo v uplynulých týždňoch počas povodní, ktoré zasiahli obec Valaská Belá. Náhradné premostenie z mostového tanku MT-55A bude v obci umiestnené do vybudovania nového premostenia.

Profesionálni vojaci provizórne premostenie budovali aj začiatkom tohto roka – medzi obcami Kysak a Veľká Lodina. Pôvodný most tu bol pre havarijný stav uzatvorený ešte v auguste minulého roka, pričom v októbri došlo aj k jeho zrúteniu.

red, mo, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…