Domov Slovensko Vojenské lesy napĺňajú koncepciu pre ekologickejší a čistejší rezort obrany

Vojenské lesy napĺňajú koncepciu pre ekologickejší a čistejší rezort obrany

0
0

Štátny podnik Vojenské lesy a majetky SR pokračujú v napĺňaní vízie podpory a ochrany životného prostredia. Súčasťou koncepcie pre ekologickejší a čistejší rezort obrany je aj postupná výmena vozového parku.

Opotrebené vozidlá nahradilo osem nových vozidiel Dacia Duster so špecifickým kombinovaným pohonom na benzín a LPG.

Úspora a ekológia

„Som veľmi rád, že sa nám postupne darí napĺňať víziu „zelenšieho ministerstva“. Samozrejme, tieto kroky sa dejú postupne a každý takýto projekt môže svojou časťou prispieť k jednému z našich hlavných cieľov – vytváraniu ekologickejšieho a čistejšieho prostredia pre nás všetkých,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Ako priblížil riaditeľ vojenských lesov Ján Jurica, podmienkou výberu nových vozidiel bolo znižovanie uhlíkovej stopy ich používaním pri výkone pracovných povinností v teréne. „Okrem toho, že používanie nových vozidiel prinesie aj úsporu finančných nákladov takmer o polovicu, je výrazným benefitom ich ekologickejšia prevádzka,“ priblížil generálny riaditeľ vojenských lesov Ján Jurica.

Hospodáriť ekologicky

Vojenské lesy a majetky SR, š. p. si ako jeden zo svojich strategických cieľov stanovil hospodárenie ekologickým trvalo udržateľným spôsobom, túto podmienku bude uplatňovať aj pri výmene ďalších opotrebovaných vozidiel.

red, mo, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…