Domov Slovensko Voľby by koncom februára vyhral Hlas-SD pred Smerom-SD

Voľby by koncom februára vyhral Hlas-SD pred Smerom-SD

0
0

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali koncom februára, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 18,5 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD s podporou 15,6 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa konal 22. februára až 1. marca na vzorke 1 003 respondentov.

Za dvojicou opozičných strán by tretia skončila strana SaS s 12 % hlasov. Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko s podporou 8,1 %. Nasledovalo by hnutie OĽANO so 7,8 % a hnutie Republika so ziskom 7 % hlasov.

S podporou 6,3 % by sa do parlamentu dostalo hnutie Sme rodina a tiež KDH so 6 %. Do NR SR by sa nedostala Aliancia (4,6 %) ani ĽSNS (3,8 %), SNS (3,8 %), ani strana Za ľudí (2,7 %), Maďarské fórum (1,2 %), Dobrá voľba a Umiernení (oba po 1,1 %) či strana Spolu-občianska demokracia (0,8 %).

V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Hlas-SD získal 34, Smer-SD 29 a SaS 22. Za Progresívne Slovensko by do parlamentu zasadlo 15 poslancov, za OĽANO 14, za Republiku 13, za Sme rodinu 12 a za KDH 11 poslancov.

ano, TASR, zdroj: FOCUS  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…