Domov Šport Volejbalisti Komárna obhájili titul

Volejbalisti Komárna obhájili titul

0
0

Volejbalisti Rieker UJS Komárno obhájili majstrovský titul v slovenskej extralige. V nedeľu uspeli aj vo štvrtom zápase finále play off Niké extraligy, keď doma zdolali VK MIRAD UNIPO Prešov po dráme 3:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá triumfovali 4:0 na zápasy. Je to pre nich druhý titul v klubovej histórii.

Prešovskí volejbalisti dokázali obhajcovi titulu konkurovať prakticky len v poslednom zápase. V predchádzajúcich troch ukoristili dovedna len 2 sety. Prvý i druhý zápas prehrali v domácom prostredí zhodne 1:3.

V tom treťom na palubovke súpera síce žiadny set nepustili lacno, no napokon prehrali zápas na nulu. V ostatnom zápase ťahali za výrazne kratší koniec len v 2. sete.

Zvyšné 3 boli nesmierne vyrovnané a vo 4. sete si dokonca vybojovali tri mečbaly. Ani jeden z nich však nepremenili, na druhej strane Komárno hneď prvý setbal áno.

Rozhodnúť tak musel až tajbrejk 5. setu. Doň vstúpili domáci excelentne, viedli 5:0, 8:2 či 12:6 a Prešovčania už v ďalšom priebehu nedokázali manko dobehnúť.

Víťaz základnej časti tak nedokázal vo finále nájsť recept na odhodlaných hráčov Komárna a v priebehu niekoľkých dní prehral toľko zápasov, koľko dovtedy v priebehu základnej časti i play­‑off…