Domov Šport Volejbalistky pobláznili Slovensko, na Talianky to však nestačilo

Volejbalistky pobláznili Slovensko, na Talianky to však nestačilo

0
0

Európsky šampionát vo volejbale žien, ktorého jedna skupina sa hrala aj na Slovensku, využili naše reprezentantky na skvelú propagáciu tohto športu. Za pár dní dokázali poblázniť športový svet a získať si množstvo fanúšikov. Ich cesta sa však skončila v osemfinále.

Štadión Ondreja Nepelu v Bratislave sa na pár dní premenil na domov ženského volejbalu. Svoju skupinu tu odohrali slovenské volejbalistky a o ich zápasy bol nevídane veľký záujem.

Prispeli k tomu aj ich fantastické a odhodlané výkony. Na európsku špičku však nemáme.

V skupine sme sa nestratili

V D-skupine v konkurencii Nemecka, Ruska, Španielska, Švajčiarska a Bieloruska skončili slovenské volejbalistky na skvelom treťom mieste, čím si zaistili účasť vo vyraďovacej fáze turnaja.

V osemfinále ich však čakal silný súper z Talianska, o ktorom taliansky tréner na lavičke Slovenska Fenoglio vyhlásil, že patrí medzi tri najlepšie tímy sveta.

Napriek tomu šli naše volejbalistky aj do tohto stretnutia odhodlane a pred rekordnou kulisou takmer 6 a pol tisíc divákov vzdorovali úradujúcim vicemajsterkám sveta v každom sete.

Rozdiel však bol markantný a Taliankam stačili na ukončenie pôsobenia našich dievčat na kontinentálnom šampionáte tri sety.

Spokojný tréner i fanúšikovia

Tréner slovenského výberu bol spokojný a svoje zverenkyne pochválil. „Som na dievčatá nesmierne hrdý. Odohrali sme vyrovnaný zápas proti favoritovi, ale napokon sa ukázala kvalita Talianska.

Utvorili sme divácky rekord, čo si viac želať? Ľudia boli fantastickí, celkovo som veľmi spokojný.

Posunuli sme sa dopredu, tento šampionát to ukázal,“ povedal skúsený kouč nášho tímu Marco Fenoglio, ktorému sa nepáčil jedine náš výkon v zápase proti Ruskám, ktorý bol jedným z našich dvoch prehratých v skupine.

Marco Fenoglio

Okrem Rusiek sme nestačili ani na Nemky. Naša celková bilancia na šampionáte je tak vyrovnaná – 3 výhry a 3 prehry.

Slovenské volejbalistky si nielenže svojimi výkonmi získali srdcia fanúšikov, ktorí vytvorili na Štadióne Ondreja Nepelu elektrizujúcu atmosféru, ale aj prepísali históriu.

Na kontinentálnom šampionáte si ešte nikdy nezahrali vo vyraďovacej fáze a to sa určite počíta.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…