Domov Šport Volko vyhral v Toruni

Volko vyhral v Toruni

0
0

Najrýchlejší slovenský muž potvrdzuje skvelú formu aj v olympijskej sezóne. Ján Volko ovládol 60-metrový beh na podujatí Orlen Copernicus Cup v poľskej Toruni, ktoré bolo súčasťou prestížneho atletického seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT).

Halový majster Európy z roku 2019 vyhral pomerne s výrazným náskokom už rozbehy, a to s časom 6,64. Vo finále napokon dosiahol čas 6,58 sekundy, čím iba o stotinku zaostal za vlastným rekordom SR z rovnakého mítingu pred dvoma rokmi.

Pred druhým Holanďanom Jorisom van Goolom mal k dobru stotinku, no a pred Britom Richardom Kiltym dve. „Technicky to dnes veru nebol veľmi vydarený beh.

Môj štart bol veľmi slabý, našťastie, v záverečných metroch finále sa mi podarilo stratu zlikvidovať. Som však šťastný a vďačný za to, že som si mohol vychutnať triumf na takomto veľkom mítingu,” povedal Ján Volko po pretekoch pre www.atletika.sk.

Volko sa vďaka víťazstvu na prestížnom podujatí stal priebežným lídrom celkového hodnotenia WAIT. V tomto roku už má slovenský atlét na konte okrem triumfu v Toruni aj tretiu priečku z halového mítingu PSD Bank v Düsseldorfe, kde časom 6,57 sekundy vyrovnal vlastný rekord SR z Torune 2018.

Ešte predtým ovládol 7. ročník halového atletického mítingu v nemeckom  Erfurte s časom 6,60 s.

ano, SITA, foto: FB/JV

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…