Domov Šport Výbuch emócií na Apeninskom polostrove. Čo prinieslo pohárové štvrťfinále?

Výbuch emócií na Apeninskom polostrove. Čo prinieslo pohárové štvrťfinále?

0
0

Štvrťfinále talianskeho pohára znamenalo tvrdú stopku pre dvoch ašpirantov na zisk trofeje. Atalanta Bergamo bez väčších ťažkostí zdolala favorizovaný Juventus Turín, zatiaľ čo Fiorentina uštedrila rímskym „vlkom“ bolestivú sedemgólovú nádielku. O tom, že k futbalu nepochybne patria emócie, nás presvedčili aj dvaja hriešnici stredajšieho večera. Kto to bol?

Pohŕdavý pľuvanec

Len 26 minút strávil útočník AS Rím Edin Džeko na trávniku vo Florencii, než sa musel predčasne pobrať do spŕch. Do hry vstúpil po polčasovej prestávke za nepriaznivého stavu 0:3, no búrlivé diskusie s rozhodcom Manganiellom vyústili do predčasného Bosniakovho konca už v 72. minúte.

Rodák zo Sarajeva neudržal nervy na uzde a po vylúčení nadelil hlavnému arbitrovi poburujúci pľuvanec. Trest za svoj prehrešok spoznal Džeko už v sobotu 2. februára.

Niekdajší kanonier Manchestru City si nezahrá v najbližších dvoch zápasoch talianskeho pohára a zaplatí pokutu vo výške 10 tisíc eur.

Allegri to nezvládol

V stredu taktiež nečakane skončila púť „starej dámy“ za ziskom v poradí už piateho pohárového titulu v rade. Na štadióne domácej Atalanty utrpeli hráči talianskeho majstra porážku 0:3.

Juventus zaznamenal prvú tohtosezónnu prehru v domácich súťažiach, ktorú však musel po obrátke dohrávať bez kormidelníka Massimiliana Allegriho.

51-ročný Allegri až príliš povolil uzdu svojmu talianskemu temperamentu a po horúcej výmene názorov so štvrtým rozhodcom musel zápas dopozerať z tribúny.

Stalo sa tak krátko po Zapatovom góle z 39. minúty. „Bolo to správne rozhodnutie, celý duel pískal (hlavný rozhodca) správne a bezchybne. V danej chvíli som zaplatil za môj hnev,“ komentoval svoje vykázanie rodák z Livorna.

Hráčov Atalanty v semifinále čaká rímsky „kat“ Fiorentina. V druhom zápase si to o postup do finále rozdajú milánske AC a Lazio Rím.