Domov Slovensko Vzácna zhoda koalície a opozície: Lengvarský je lepší minister

Vzácna zhoda koalície a opozície: Lengvarský je lepší minister

0
0

Predsedníčka Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) a poslanec Matúš Šutaj Eštok z mimoparlamentného Hlasu-SD sa v nedeľnej politickej diskusnej relácii TV Markíza Na telo zhodli, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) je lepším šéfom rezortu ako predchádzajúci minister Marek Krajčí (OĽANO).

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš si myslí, že obaja mali svoje silné stránky. „Každý je v niečom dobrý, každý je v niečom horší,“ skonštatoval.

Myslí si, že Lengvarský by mal viac komunikovať o téme reformy zdravotníctva. Za vhodné by považoval to, aby zákon umožňujúci spustenie reformy prešiel v NR SR do druhého čítania.

Šéf rezortu zdravotníctva mal Šipošovi prisľúbiť, že pôjde reformu vysvetľovať viac do regiónov. Obsah reformy považuje za správny.

Koaličná poslankyňa si myslí, že zákon je absolútne nevyhnutné prijať, aby občan dostal kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Zdôraznila, že nemocnice sa rušiť nebudú. Lengvarského považuje za veľmi dobrú nomináciu OĽANO. „Vďaka za jeho rozvahu,“ skonštatovala.

Vráti sa Krajčí?

Šutaja Eštoka však desí, že k reforme sa vyjadruje predseda OĽANO Igor Matovič. Podľa jeho slov Matovič uvažuje o tom, že by sa mal opäť stať ministrom zdravotníctva Krajčí.

Keď Krajčího nahradil Lengvarský

Vladimír Lengvarský sa posadil na post ministra zdravotníctva po tom, čo v marci tohto roka podal demisiu Marek Krajčí. Ten neustál tlak spoločnosti, ale aj koaličných partnerov, ktorí kritizovali nezvládanie boja proti pandémii koronavírusu.

Väz mu definitívne zlomilo kontroverzné prinesenie ruskej v Európe neregistrovanej vakcíny Sputnik V. Rezort zdravotníctva pod vedením Lengvarského sputil očkovanie Sputnikom

V pre ľudí, ktorí oň mali záujem a po necelých dvoch mesiacoch ho prieskum verejnej mienky vyniesol na čelo dôveryhodnosti medzi vládnymi činiteľmi. Aj on však čelí kritike, najmä pre podcenenie prípravy na tretiu vlnu koronavírusu či pripravovanú reformu.

ano, TASR, foto: TASR/Pavol ZacharNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…