Domov Šport Westbrook pred Magica Johnsona

Westbrook pred Magica Johnsona

0
0

Jeden z najkomplexnejších rozohrávačov súčasnej NBA Russell Westbrook zmenil pred aktuálnou sezónou dres, keď ten oklahomský vymenil za houstonský. Čo sa však nezmenilo, je jeho nos na triple‑double. Hneď v úvode sezóny v tejto štatistike prekonal legendu Magica Johnsona.

Triple‑double je v basketbale veľmi ceneným zápisom. Znamená to, že sa hráč v jednom zápase v troch štatistických ukazovateľoch dostane do dvojciferných čísel.

Preborníkom v tomto smere je v súčasnosti rozohrávač Houstonu Russell Westbrook. Ten v posledných sezónach pravidelne vyplňuje štatistiky vysokými číslami v dosiahnutých bodoch, doskokoch a asistenciách.

V minulotýždňovom domácom dueli proti New Orleans Pelicans sa blysol 28 bodmi, ku ktorým pridal aj 13 asistencií a 10 doskokov, a pripísal si tak už po 139-krát vo svojej kariére zápis triple‑double.

V historických tabuľkách sa dostal už na druhú priečku, keď prekonal legendárneho rozohrávača Los Angeles Lakers Magica Johnsona. „Možno si niekto povie, že v dnešnej dobre zahrať triple‑double je vcelku normálne.

Nie je to však tak. Kedysi som si ani nevedel predstaviť, že si niekedy zahrám v NBA. A teraz som súčasťou historických záznamov. Cítim sa byť požehnaný a vôbec to neberiem ako samozrejmosť,“ povedal Westbrook po prekonaní legendy.

Na absolútnu špicu historickej tabuľky však Westbrook stráca ešte dosť. Jej líder Oscar Robertson má na konte 181 zápisov triple‑double.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…